Нацбанк засекретив переговори Гонтаревої з кремлівським банкіром

Дата публікації
Нацбанк засекретив переговори Гонтаревої з кремлівським банкіром

УНІАН

Про що домовилися офіцер ФСБ і головний банкір України – невідомо.

Національний банк підтвердив зустріч голови установи Валерії Гонтаревої з керівником російського державного "Внешэкономбанка" Сергієм Горьковим у Києві, на якій ішлося про докапіталізацію належного росіянам "Промінвестбанку". Будь-яку іншу інформацію в НБУ надавати відмовилися, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Таким став підсумок депутатського звернення Ігоря Луценка до Нацбанку. "Коли я звернувся, які результати, які документи було підписано, то мені просто було відмовлено в надані будь-якої інформації. Невідомо, про що вона с ФСБ-шниками говорила – навіть депутатам про це не хочуть повідомляти", - здивований нардеп.

Гонтарєва засекретила результати зустрічі з керівником російського банку

Гонтарєва засекретила результати зустрічі з керівником російського банку

А засекречувати справді є що, вважають експерти, адже докапіталізація банку, який де-факто належить Кремлю, уже відбувається за рахунок українського бюджету – за гроші вітчизняних платників податків. Це при тому, що десятки українських банків такого вливання сотень мільйонів не отримують. Народний депутат Сергій Тарута давно спостерігає за діяльністю нинішньої команди Національного банку і його висновки невтішні. "Те, що робить Гонтарева, Рожкова і Ворушилін – це пограбування українського народу", - вважає він.

Сумнівається, що проросійська політика НБУ випадкова, і член партії "Укроп", народний депутат Валентин Дідич. "Громадяни України перебувають у напрузі, бо не довіряють банківській системі. Тому що правління Національного банку є чи то громадянами Росії, чи подвійне громадянство", - каже нардеп. "Якщо не буде працювати банківська і фінансова система, економіка рухне. Вона не витримає цього всього безладу, який чиниться зараз у банківській системі. Цього Путін тільки чекає, він буде аплодувати обома руками", - додав політик.

Протягом останнього тижня редакція ТСН щодня направляє запити до керівництва НБУ з проханням пояснити засилля колишніх співробітників російських державних банків у керівництві національного регулятора. Але на жоден із запитів так і не відповіли.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Наступна публікація