Національна рада закликає Євросоюз застосувати санкції до російських пропагандистських каналів

Національна рада закликає Євросоюз застосувати санкції до російських пропагандистських каналів

Фото: Associated Press

Національна рада звертається до Служби безпеки України і Ради національної безпеки і оборони України за сприянням у внесенні російських телеканалів до п’ятого санкційного списку Євросоюзу.

Медіарегулятор наголошує, що більшість компаній, які відверто ширять кремлівську пропаганду, перебувають під санкціями України з 2018 року, а отже, їх включення до санкційних списків ЄС цілком можливе і доречне.

Після того, як вони опиняться під європейськими санкціями, понад 70 мільйонів російськомовних мешканців Європи, які сьогодні є потенційною аудиторією російського пропагандистського телебачення, будуть позбавлені колосального інформаційного тиску, що відбувався протягом десятиліть і триває й до нині.

Якщо до заклику Національної ради прислухаються, то відбудуться незворотні зміни, а саме:

  • європейські супутникові оператори, які досі надають російській пропагандистській машині свої потужності для розповсюдження некодованих телеканалів, будуть змушені припинити виконання своїх комерційних зобов’язань і вимкнути трансляцію,
  • європейські провайдери програмних послуг також втратять можливість ретранслювати пропагандистські сигнали у своїх мережах,
  • світові провайдери інтернет-сервісів на кшталт Google, Apple, Netflix заблокують інтернет-мовлення російських пропагандистських медіа на власних ресурсах принаймні для території Європи.

У додатку наведено перелік медійних компаній і ресурсів країни-агресора, що перебувають під українськими санкціями, а також розширений перелік російських пропагандистських ресурсів.

Наступна публікація