Нацполіція відкрила кримінальну справу через повідомлення про стеження за Йованович

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Україна звернеться до ФБР за даними.

Міністерство внутрішніх справ України опублікувало офіційну заяву щодо оприлюднених у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа листувань і відкрило кримінальне через повідомлення про стеження за експані-посол США в Україні Марі Йованович.

У МВС наголосили, що, судячи з опублікованих даних, за дипломаткою не лише стежили, а й могли втручатися у роботу її електронних гаджетів. 

"Позиція України - не втручатися у внутрішньополітичні справи Сполучених Штатів Америки. Однак, у опублікованих записах міститься факт можливого порушення законодавства України та Віденської конвенції про дипломатичні зносини, яка захищає права дипломата  на території іншої держави. Україна не може залишити без уваги такі незаконні дії на своїй території", - йдеться у повідомленні.

Листування щодо Йованович
МВС
Листування щодо Йованович

Після аналізу вказаних матеріалів Нацполіція України розпочала кримінальні провадження за ч. 2 ст. 163 (Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції ) та ч. 1 ст. 182 (Незаконне збирання, зберігання, використання конфіденційної інформації про особу, порушення недоторканності приватного життя) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці мають з’ясувати, чи справді було порушено законодавство, чи це були "бравада та фейк у неформальній бесіді двох громадян США".

Також у Міністерстві наголосили, що звернулися до ФБР із проханням надати усі необхідні матеріали та інформацію про осіб, які можуть бути причетні до цієї справи.

"Відповідно до міжнародних правових механізмів, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков запропонував американській стороні взяти участь у такому розслідуванні. Україна очікує від Сполучених Штатів Америки реакції на звернення та розраховує на співробітництво", - підсумували у МВС.

Нагадаємо, раніше Палата представників США оприлюднила нові свідчення у справі імпічменту президента США Дональда Трампа. Цього разу вони показали надані свідчення затриманого помічника Руді Джуліані. У додатку до цих свідчень були оприлюднені переписки Льва Парнаса із багатьма українськими політиками, зокрема із членами команди президента України Володимира Зеленського, а також із колишнім генпрокурором Юрієм Луценком та міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. 

Відео Луценко просив посприяти звільненню Марі Йованович: нові викриття у справі імпічменту Трампа

Комітет з розвідки палати представників Конгресу опублікував переписку помічника особистого юриста Трампа з українськими чиновниками. Є там і лист самого юриста Джуліані до Зеленського. У ньому він просить президента України про особисту зустріч.    

Луценко просив посприяти звільненню Марі Йованович: нові викриття у справі імпічменту Трампа

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції