Над кримчанином Афанасьєвим жорстоко знущаються у російській колонії - МЗС

Дата публікації
Перегляди
1067
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Над кримчанином Афанасьєвим жорстоко знущаються у російській колонії - МЗС

Стан Афанасьєва у колонії погіршився / Фото: Геннадій Афанасьєв / ВК

Також йому не надають належної допомоги.

Стан кримчанина Геннадія Афанасьєва, якого незаконно утримують у російській колонії, погіршився, однак належної медичної допомоги йому не надають.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

Також до нього не пускають консульських посадових осіб України, через що зовнішньополітичне відомство висловлює обурення.

"Після заяви Геннадія Афанасьєва під часу суду над Олегом Сенцовим та Олександром Кольченком про відмову від своїх попередніх свідчень у справі, даних під тортурами, знущання над ним продовжуються у виправній колонії у вигляді жорстокого поводження з боку співробітників пенітенціарної служби. Стан його здоров'я погіршився, йому не надається належна медична допомога", - зазначають дипломати.

12 листопада до МЗС України викликали консула посольства Російської Федерації в Україні і висловили йому вимоги щодо негайного допуску консульських посадових осіб України до ув'язненого відповідно до взятих на себе Російською Федерацією міжнародно-правових зобов'язань, проведення перевірки дій співробітників російських компетентних органів, а також притягнення до відповідальності винних у порушеннях прав громадянина України Геннадія Афанасьєва.

"Вимагаємо від Російської Федерації негайно відновити повагу до принципів та норм міжнародного права, припинити політичну розправу над громадянами України та звільнити усіх українців – політичних в'язнів Росії", - наголосили в МЗС.

Засудивши Геннадія Афанасьєва до 7 років позбавлення волі за сфабрикованим обвинуваченням у нібито причетності до терористичної діяльності на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, російська влада заслала його в колонію у Республіку Комі, нагадали дипломати. 

Раніше адвокат кримчанина заявляв, що у Геннадія достатньо скрутне становище у колоніїВін готовий витримати все, навіть свою смерть, але він дуже сподівається, що Україна йому допоможе. 

Наступна публікація