Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Надання летальної зброї Україні стане ефективною відповіддю на загрозу з боку Росії - МЗС

Дипломати у річницю підписання Будапештського меморандуму нагадали Росії про взяті на себе зобов’язання.

Надання Україні летальної зброї має стати ефективною відповіддю на загрозу з боку Російської Федерації, яка зростає.

Про це йдеться у заяві МЗС України з нагоди річниці підписання Будапештського меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Будапештський меморандум 5 грудня 1994 року підписали Велика Британія, США та Росія.

"В умовах розпаду СРСР та глобальних загроз для безпеки та режиму нерозповсюдження, пов’язаних із значним ядерним потенціалом СРСР, Україна зробила унікальний внесок у справу глобального ядерного роззброєння та стабільності", - йдеться у заяві українського МЗС.

ВідеоThe Wall Street Journal повідомило про згоду США на постачання летального озброєння Україні

Дипломати наголосили, що російська збройна агресія проти України є грубим порушенням міжнародного права та положень Будапештського меморандуму.

"У зв’язку з відмовою України від ядерної зброї, у статті 2 Росія зобов’язалася утримуватися від загрози силою чи використання сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України та надала міжнародно-правові зобов’язання, що жодна її зброя ніколи не буде використовуватися проти України", - зауважили в МЗС. 

Нинішня поведінка Росії як ядерної держави становить загрозу режиму ядерного нерозповсюдження в цілому, яка відчувається особливо гостро в умовах ядерного шантажу і провокацій з боку КНДР.

"Надання Україні ядерними державами гарантій безпеки шляхом підписання відповідного міжнародно-правового документа, яким і став Будапештський меморандум, було умовою, за якою український парламент надав згоду на приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року. Україна розглядала та продовжує розглядати такі гарантії як обставину, що становила істотну підставу для приєднання України до зазначеного Договору", - наголошується у заяві.

ВідеоЗбройна допомога: влада Литви передасть Україні зброю на два мільйони євро

При цьому сказано, що Україна високо цінує дії США, Великої Британії та Франції, які реально підтверджують підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, засуджують протиправні дії російської сторони, вживають заходів у відповідь на агресію РФ проти України.

"Ми впевнені, що посилення політичної підтримки практичною допомогою з укріплення обороноздатності України шляхом надання летальної зброї повинно стати ефективною відповіддю на зростаючу безпекову загрозу з боку РФ. Це засвідчить повну відданість держав-підписантів Будапештського меморандуму взятим зобов’язанням та зміцнюватиме архітектуру європейської безпеки, невід’ємним елементом якої є Меморандум", - наголошують дипломати.

”Україна продовжує розглядати Будапештський меморандум як важливий міжнародний політико-правовий інструмент забезпечення безпеки України з боку США, Великої Британії, а також Франції та КНР і вимагає від Росії повною мірою дотримуватися зобов’язань", - підсумовується у заяві.

Нагадаємо, що у листопаді 2017 року Сенат США схвалив бюджет з можливістю надання летальної зброї Україні.

На думку посла України в США Валерія Чалого, президент США Дональд Трамп має підписати відповідний законпороект про надання Україні 50 млн доларів на летальне озброєння до кінця року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції