Надзвичайний стан в Україні загрожує вимкненням Інтернету та комендантською годиною

Дата публікації
Надзвичайний стан в Україні загрожує вимкненням Інтернету та комендантською годиною

Надзвичайний режим також передбачає комендантську годину та використання армії для підтримки порядку

Державні канали вимикати не будуть.

Вимкнений мобільний зв'язок, телебачення й Інтернет, заборона виходити надвір у вечірній час і збиратися більш, ніж утрьох - усе це це може бути при запровадженні надзвичайного стану, про який останнім часом говорять деякі політики, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30

Запровадити в країні надзвичайний стан деякі політики закликали ще після першого спротиву євромайданівців. Після радикальних подій на Грушевського таких побільшало. Втім, юристи та аналітики переконані, що поки що для цього має жодних юридичних підстав.

За законом, надзвичайний стан вводиться лише указом Президента. Його впродовж двох днів має затвердити Верховна Рада, бо інакше документ втрачає силу. Якщо він таки набуває чинності, то в країні або окремому регіоні запроваджуються певні обмеження. Які саме, визначає знову ж таки Президент.

Обмеження можуть торкнутися телефонного зв'язку, Інтернету, радіо та телебачення, окрім державних каналів. Також може бути запроваджений особливий в'їзду та виїзду, повна заборона страйків та навіть примусове відчуження або вилучення майна. Надзвичайний режим також передбачає комендантську годину та використання армії для підтримки порядку.

Щоб не допустити запровадження надзвичайного стану, голова асоціації власників зброї просить людей виказувати свої протести мирним шляхом і в жодному разі не хапатися за зброю.

До чого приведе надзвичайний стан в Україні?

До чого приведе надзвичайний стан в Україні?

Експерти переконані, якщо протести будуть розвиватися за силовим сценарієм, то шанси на те, що надзвичайний стан в країні таки оголосять, - чималі. 

Нагадаємо, що раніше Янукович пообіцяв Баррозу не вводити надзвичайний стан

Кореспондент ТСН Віталій Афанасієнко.

Наступна публікація