Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нам вдалося об’єднати ЄС навколо миротворчої місії на Донбасі – Порошенко

Глава держави перелічив досягнення та визнав поразки саміту "Східного партнерства".

Україна отримала підтримку країн Європейського Союзу в ідеї долучення миротворців до врегулювання ситуації на Донбасі. Про це заявив президент Петро Порошенко за підсумками саміту "Східного партнерства" в Брюсселі.

"Нам вдалося вирішити важливе питання для України – об’єднання ЄС навколо миротворчої місії на Донбасі. Ми активно просуваємо цю позицію як в Генеральній Асамблеї ООН, так і сьогодні нам вдалося включити цю позицію у фінальну резолюцію саміту", - наголосив глава держави.

ВідеоПорошенко прилітає до Брюсселя, аби взяти участь у саміті ЄС та країн Східного партнерства

Також він привітав включення до підсумкової декларації саміту положень щодо європейської перспективи України. Однак визнав, що не всі бажані для офіційного Києва цілі були досягнуті цього разу. "Чи вдалося нам реалізувати все, що ми хотіли? Відповідь – ні. І саме в цьому була наша позиція – Європа має бути жорсткіша, Європа має бути об’єднаніша, Європа має бути більш рішучою. І це все, що ми намагалися досягнути в переговорах", - пояснив Порошенко.

Як уже повідомлялося, дедалі частіше про потребу введення миротворців на Донбас говорять і українська влада, і російський агресор. Але кожна зі сторін конфлікту бачить діяльність представників ООН по-своєму. Учасник миротворчої місії в Ліберії Юрій Бєлоусов переконує, що такі представники з террористами напряму боротися не будуть. "Місія ООН за нас наші проблеми не вирішить. Це допоміжний інструмент, який в цій ситуації, що склалась по Донбасу, може бути тим інструментом, який допоможе вирішити цю проблему", - вважає він. Допомога миротворців ООН – це передусім спостереження за дотриманням миру та відновленням ладу на конфліктних територіях, відбудовою та наданням гуманітарної допомоги. Сторони конфлікту в цей час мають бути за столом переговорів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції