Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нам залишилося небагато": Луценко анонсував швидкий початок суду над Януковичем

Екс-президента підозрюють у державній зраді.

На початку наступного року почнеться судовий процес над позбавленим звання президента України Віктором Януковичем за звинуваченням у держаній зраді.

Про це у відеозверненні у п'ятницю ввечері наголосив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"На початку наступного року, а може й раніше, ми вручимо обвинувальний акт і почнемо судовий процес з державної зради Януковича. Нам для цього залишилося небагато. У найближчі місяці ми готові завершити досудове слідство", - зазначив генпрокурор.

Луценко також звинуватив у піарі та правовому нігілізмі адвоката Януковича Віталія Сердюка, який заявив, що екс-президент не має статусу підозрюваного. Глава ГПУ сказав, що не оголошував підозру Януковичу у суді, а лише виконував процесуальну дію - роз'яснював суть підозри.

Він нагадав, що вручення підозри Януковичу відбулося, коли військові прокурори вручили його захисту відповідний пакет документів; також ГПУ міжнародною поштою доправила копії підозри на усі відомі адреси проживання екс-президента та у ростовський суд.

"Тобто процес йде в суворій відповідності з українським та міжнародним законодавством. Ми надали підозру захисникам, надіслали на всі відомі нам адреси його перебування або проживання, а також надали російській стороні для вручення особі, яка перебуває на території РФ. Заяви адвоката про те, що Луценко неправильно вручив – просто смішні. Луценко не вручає підозри. Луценко лише, користуючись нагодою, що його чує сам підозрюваний, роз'яснив суть підозри", - сказав генпрокурор.

Нагадаємо, 28 листопада Юрій Луценко у Святошинському райсуді Києва повідомив, що Віктору Януковичу оголошено підозру у державній зраді – зміст підозри оголошено усно, а саме повідомлення про підозру було розіслано на всі відомі адреси перебування екс-президента. У той же день після зачитування цієї підозри представники Військової прокуратури вручили його адвокату Ігорю Федоренко, присутньому в суді.

9 грудня адвокат екс-президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк повернув до Генеральної прокуратури України повідомлення про підозру. Він заявив, що воно було оголошено з порушенням норм міжнародного та українського законодавства. 

Відео Янукович не з'явився на запланований у ГПУ допит

Залиште свій коментар

Вибір редакції