#напишилиста: Сенцов відповів на повідомлення, які створили українці в межах флешмобу

Дата публікації
Перегляди
2432
Поділитись:
WhatsApp
Viber
#напишилиста: Сенцов відповів на повідомлення, які створили українці в межах флешмобу

Фото: Reuters

Український режисер Олег Сенцов незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії.

Український режисер Олег Сенцов, незаконно ув’язнений в Росії, відповів на листи, написані йому відомими українцями в межах флешмобу #напишилиста.

Про це пише Громадське.

Так, є відповіді Сенцова на листи акторки Рими Зюбіної, кінокритика Андрія Алферова, кінорежисера Ахтема Сеітаблаєва, театральної режисерки Галини Джикаєвої.

Листи публікуються мовою оригіналу.

Андрію Алферову: 

«Привет, Андрей! Я там часто вспоминаю тебя и твои показы! Выбирал хорошие фильмы и умел создавать классную атмосферу в своем киноклубе. Надеюсь, что он еще существует и я там побываю! Герман умер уже давно и, конечно, я об этом знал и скорбил — месяц он висел у меня на ФБ на главной аватарке, как бы пошло это ни звучало. А виски со временем станет еще лучше, и дело до него обязательно дойдет.

С ув., Олег»

Галині Джикаєвій:

«Спасибо, ребята, за то, что вы делаете, и за то, что делали в Крыму. Спасибо за поддержку и добрые слова! Увидимся в Киеве за пивом! :))

Олег»

Ахтему Сеітаблаєву:

«Ахтем, привет! Я помню тебя, помню мы на том фестивале были не только в одном конкурсе, но и в одной команде по футболу и проиграли в финале, помнишь?

Я стоял на воротах, а ты в нападении. Слежу тут за твоим творчеством, успехами и очень рад за тебя! Так держать! Аня Паленчук писала, что ты готов экранизировать мою пьесу. Я был бы очень рад! Это будет нужная акция поддержки от тебя. Дело, а не только слово.

Обнимаю тебя, мой крымский брат!

Олег»

Анатолій Хостікоєв висловив підтримку в'язню Сенцову

Анатолій Хостікоєв висловив підтримку в'язню Сенцову

Риммі Зюбиній:

«Римма, привет! Я конечно тебя помню по Трускавцу. Ты не знаешь, но тогда актер Влад, что был со мной, проиграл мне спор и должен бы станцевать украинский танец, что танцевала тогда ты. Не станцевал до сих пор. Я рад что Гамер зашел в тебя, мне все говорят что это пьеса с долгим послевкусием. Я знаю про твое участие в читке Номеров. Ты хорошо смотрелась 6-й, жаль что роль маленькая, ради тебя я бы ее расширил. Знаю и про платье на ОМКФ. Спасибо за это! Удачи тебе в новых работах! А Лабытнанги из твоего детства — это совпадение, хотя ты же знаешь, что совпадений не бывает!

С ув. Олег».

Раніше на захист Сенцова висловилися інші відомі діячі культури. Зокрема, виконавець головної ролі у фільмі "Кіборги" В'ячеслав Довженко закликав цінувати людську свободу. "Найцінніше, що є в людини – це власне життя. Яким Олег зараз ризикує, поставивши умову, щоб звільнили всіх політв’язнів, які там перебувають. Я вважаю неприпустимим у ХХІ столітті, щоб ми поверталися до 30-х років радянської системи. Ми не маємо права мовчати", - наголосив він. А співак, лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук назвав Олега Сенцова совістю нашого покоління. "Я не знайомий з тобою, Олеже, особисто, але дуже мрію потиснути тобі руку", - зізнався музикант.

Фото: Громадське ТБ

Як повідомлялося раніше, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ. 

28 травня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що Сенцов погодився на підтримувальну терапію. Цю інформацію підтвердив адвокат українця Дмитро Дінзе.  

31 травня Ксенія Собчак повідомила, що мала розмову відеозв'язком із Сенцовим. Він виглядав худим та блідим, у нього випали два зуби через голодування.   Лікарі, які стежать за станом здоров'я  політв’язня, попередили, що після 30 дня його голодування йому почнуть заливати до носа поживну суміш 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2432
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація