Нардеп Деркач оприлюднив аудіозаписи "телефонних розмов Порошенка і Байдена" про обмін Шокіна на мільярд доларів

Нардеп Деркач оприлюднив аудіозаписи "телефонних розмов Порошенка і Байдена" про обмін Шокіна на мільярд доларів

Фото: Сайт президента України

Американська адміністрація нібито вимагала звільнити Шокіна

Народний депутат України Андрій Деркач 19 травня провів пресконференцію та опублікував записи телефонних розмов. Нардеп стверджує, що на плівках розмова тоді ще президента України Петра Порошенка, віцепрезидента США Джо Байдена і глави Держдепу Джона Керрі.

Американські посадовці нібито вимагали у Петра Порошенка звільнити генерального прокурора Віктора Шокіна. Оприлюднені записи низької, якості, але Деркач стверджує, що голоси на них належать саме американським чиновникам та українському президенту. А розмова відбулася нібито 3 грудня 2015 (прим. час президентства Барака Обами).

"У записі розмов, якраз показується, як Керрі разом з Байденом наполягали на звільненні генпрокурора Шокіна, який розслідував справу Бурісми і в результаті вийшов на Байдена", - каже Деркач.

Після цього увімкнув запис розмови на якій голос, який "приписують" Джону Керрі, говорить "заміни Генерального прокурора Шокіна, він на мою думку заблокував процес очищення Генеральної прокуратури. Знаю, що віцепрезидент дуже занепокоєний з цього приводу. Отже, було б добре, якби ми знайшли якесь рішення".

Потім Деркач оприлюднив нарізку розмови за 18 лютого нібито між Байденом та Порошенком. На ній, голос, подібний до Порошенка, говорить про "дві новини -  хорошу і погану". Хороша полягає в тому, що Шокіна попросили піти у відставку і той "попри підтримку у парламенті погодився це зробити".

Далі навели запис "розмови Байдена і Порошенка від 22 березня 2016 року" за чотири дні до зняття Шокіна в Раді.

"У разі, якщо у вас буде новий уряд і новий генеральний прокурор, я буду готовий до публічного підписання зобов'язань на 1 мільярд доларів", - говорить нібито Байден.

З іншого боку йому відповідають, що  це "надзвичайно сильна мотивація. Одним з можливих кандидатів на цю посаду був лідер моєї фракції Луценко. Якщо ви вважаєте, що політично мотивована персона не зовсім підходить з вашої точки зору, я відкликаю свою пропозицію. Ніхто не знає, що я буду пропонувати Луценку".

НОВЫЕ ФАКТЫ МЕЖДУНАРОДНОЙ КОРРУПЦИИ И ВНЕШНЕГО УПРАВЛЕНИЯ УКРАИНОЙ

Прямой эфир пресс-конференции на тему "НОВЫЕ ФАКТЫ МЕЖДУНАРОДНОЙ КОРРУПЦИИ И ВНЕШНЕГО УПРАВЛЕНИЯ УКРАИНОЙ"

Опубліковано Андрей Деркач Вівторок, 19 травня 2020 р.

Раніше Деркач оприлюднив інформацію про нібито тиск американського посольства на правоохоронні органи України. Він показав документи, згідно з якими перший заступник директора НАБУ Гізо Углава роками передавав посольству США в Києві дані, які серед іншого могли вплинути на перебіг розслідування проти політичного опонента Дональда Трампа Джо Байдена і його сина Гантера.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Наступна публікація