Нардеп Деркач оприлюднив записи розмов про "тиск США на президента Порошенка": що обговорювали на плівках

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Депутат переконаний, що на рішення Порошенка впливали у Вашингтоні.

Позафракційний народний депутат України Андрій Деркач під час пресконференції 19 травня представив плівки, на яких нібито розмови тоді ще президента України Петра Порошенка, віцепрезидента США Джо Байдена і глави Держдепу Джона Керрі. Оприлюднені записи низької, якості, але Деркач стверджує, що голоси на них належать саме американським чиновникам та українському президенту. А розмови відбулися нібито 2015-2016 років (прим.: час президентства Барака Обами).

Люди на плівках обговорюють кадрові рішення у верхівці української влади. Зокрема, говорять про ухвалення законів, призначення та звільнення генпрокурорів. Розповідаємо детально, про що йдеться на аудіозаписах.

  • Американські посадовці нібито вимагали у Петра Порошенка звільнити генерального прокурора Віктора Шокіна. На записах чутно, "як тодішній президент звітує перед Байденом, що змусив генпрокурора написати заяву про відставку". Це мало б допомогти отримати від США допомогу в розмірі мільярда гривень.
  • Деркач стверджує, що призначення Юрія Луценка на посаду генпрокурора залежало від рішення віцепрезидента США Джо Байдена. На аудіозаписах чутно, як голос, схожий на Порошенка, питає дозволу на призначення Луценка генпрокурором.
  • Віцепрезидент США Джо Байден у телефонній розмові з президентом Петром Порошенком нібито наполягав на підтримці останнього в ухваленні рішення щодо націоналізації "ПриватБанку" в 2016 році. 
  • П'ятий президент України Петро Порошенко на записах нібито в обмін на мільярд доларів від США погодився підняти комунальні тарифи для населення на 100%.
  • Джо Байден назвав бізнесмена Ігоря Коломойського "занозою в дупі". Зокрема, перемовник, голос якого схожий на голос Байдена, заявив, що для отримання траншу МВФ українській владі слід ухвалити важке рішення – націоналізувати "ПриватБанк".
  • Петро Порошенко під час нібито однієї з розмов із тодішнім віцепрезидентом США Джо Байденом, говорячи про перебіг процесу створення нової коаліції та затвердження нового складу Кабміну, заявив, що політична сила мера Львова Андрія Садового отримала "значну фінансову підтримку" від США.

Залиште свій коментар

Вибір редакції