Нардеп Купрій розповів про "чорну бухгалтерію" Корбана від ГПУ: Частина фактів сфабрикована

Адвокати Корбана переконують, що суддя Чаус перевищив повноваження.

Запобіжний захід змінили, а Печерський суд і досі не розглянув старої апеляції адвокатів Геннадія Корбана. Кілька тижнів тому вони просили замінити домашній арешт на менш суворий, але суд постійно переносили.

 

Як йдеться у сюжеті ТСН.19:30, сьогодні його вкотре перенеси, бо захист, згодом пояснив адвокат Корбана Олександр Лисак, був у Дніпровському суді на оголошенні повного рішення щодо зміни запобіжного заходу Корбану.

"Нам невідомо, де він знаходиться. Суд визначив місце утримання Київський слідчий ізолятор", - каже Лисак.

 

Олександр Лисак запевняє, що суддя Чаус перевищив повноваження. Він постановив тримати під вартою Корбана до 25 лютого. Хоча у зверненні до Дніпровського суду прокурори просили лише про зміну Корбану домашнього арешту на тримання під вартою. А він за рішенням Печерського суду мав би діяти до 31 грудня. За 5 днів до закінчення рішення прокурори могли би просити подовжити запобіжний захід, але зробити цього не встигли.

 

"Суд одразу вирішив - продовжив дію запобіжного заходу без клопотання прокурора. Будемо сподіватися, що апеляційна інстанція дасть належне рішення", - додав адвокат.

Апеляцію, каже адвокат, подали ще вчора. Прокурори на засідання в Дніпровський суд не прийшли.

Не стали коментувати суд над Корбаном і в ГПУ. Тільки вирішили продемонструвати частину зібраних матеріалів у справі лідера УКРОПу. У ГПУ заявили, що начебто знайшли "чорну бухгалтерію" Корбана.

На екранах прокурори показали, як нібито виглядає ця "бухгалтерія". Хто її зробив, коли і де - не зрозуміти. На маленьких аркушах - записи від руки із сумами та прізвищами, ідентичними до нардепів від УКРОПу.

"Якщо у прокуратури - вона все це продемонструвала, є думка, що наша команда скоїла злочин – пред'являйте підозри", - каже нардеп Віталій Купрій.

Купрій певен - частина фактів сфабриковані, частина підтасовані або ж зібрані з порушеннями. Бо до цього - жодне з цих звинувачень не лунало.

"Якби це було законно, відповідно до чинного законодавства, було б уже давно підозри вручені", - заявив він.

Водночас, окремі папери, як то суми нардепам, не відкидає Купрій, можуть бути справжніми. Наприклад, каже він справді отримував досить великі гроші від партії. Наприклад, на закордонні відрядження, зокрема на засідання до Ради Європи, квитки, проживання. Однак усе це було офіційно, і прокуратура за запитами може це перевірити.

Сьогодні, 29 грудня, Генеральна прокуратура України провела спеціальний брифінг, у якомуоприлюднила частину матеріалів кримінального провадження проти лідера УКРОПу Геннадія Корбана. Нібито було вилучено "чорну бухгалтерію, яка стосується діяльності злочинної організації, в організації якої підозрюється Корбан", а також телефонні розмови, які нібито доводять факти підкупу Корбаном нардепів, членів УКРОПу, міліціонерів, суддів, тощо.

Увечері 24 грудня в квартиру до Геннадія Корбана увірвалися озброєні спецназівці і вивезли його в невідомому напрямку.

Пізніше стало відомо, що Корбан був доставленний в Київ співробітниками СБУ. У Генпрокуратурі повідомили про сумніви і підозри, що політик дійсно має проблеми зі здоров'ям, адже його обстежували у дніпропетровській клініці, якою він нібито володіє через афілійованих осіб.

25 грудня слідчі Генеральної прокуратури України внесли до Дніпровського районного суду Києва клопотання про обрання запобіжного заходу Корбану. Прокурори вимагають утримання політика під вартою. Під час засідання Корбану стало погано і його госпіталізували до лікарні Інституту Амосова, де йому зробили стентування. Пізніше в лікарні винесли медичний висновок про задовільний стан здоров'я лідера УКРОПу.

26 грудня суддя Микола Чаус задовольнив клопотання прокуратури про силовий привід і доставлення Корбана до суду, але через поганий стан здоров'я політика завершити розгляд справи у суботу не вдалося. Суд перенесли на 27 грудня і він тривав до майже 14 години 28 грудня - Корбана заарештували.

Екс-суддя КСУ Віктор Шишкін назвав нічне судилище над Корбаном яскравим прикладом порушення норм процесуального законодавства.

ВідеоАдвокати Геннадія Корбана оскаржуватимуть утримання свого підзахисного під вартою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: