Нардеп розкрив "кіпрську схему", за якою Льовочкін наживався на RosUkrEnergo

Дата публікації
Перегляди
618
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нардеп розкрив "кіпрську схему", за якою Льовочкін наживався на RosUkrEnergo

Нардеп розкрив «кіпрську схему», за якою Льовочкін наживався на RosUkrEnergo / Фото: УНІАН

Екс-нардеп отримував мільйонні прибутки.

Скандальний український політик, екс-нардеп Сергій Льовочкін через кіпрські підставні компанії  здійснював багатомільйонні оборудки в RosUkrEnergo.

Про це йдеться у розслідуванні нардепа Сергія Лещенка, опублікованому на "Українській правді".

За його інформацією, Льовочкін мав неабиякий інтерес в газовому посереднику, який вийшов на український ринок в останній рік президентства Леоніда Кучми, коли політик працював на Банковій першим помічником президента.

"Отже, Ксенія Георгіоу (директор данської фірми, що володіє для Львочкіна будинком на Лазурці), також була керівником кіпрської фірми Prelux Holdings Limited, яка в часи другого прем'єрства Януковича була власником золотої жили – близько 25 % акцій RosUkrEnergo (Prelux виступала акціонером на 44% в австрійській компанії Centragas, яка на паритетних засадах разом з "Газпромом" володіла половиною акцій RosUkrEnergo).

Окрім того, 10% в Centragas належали та досі належить іншій кіпрській компанії Grenar Enterprises, директором якої виступає Амаль Сароут Ламброу (Amal Sarout Lambrou) – одна з директорів фірми Boutifour SA з Люксембургу. Вона володіє згаданою данською компанією, що тримає на своєму балансі нерухомість Льовочкіна на Лазуровому узбережжі. При цьому колегою Ламброу, секретарем у Grenar Enterprises, є наша стара знайома Марія Шуфтас, що керує єдиною офіційно та публічно визнаною Льовочкіним компанією Oskaro Investments Ltd", - пояснює схему Лещенко.

Центрагаз from tsnua

Нардеп також нагадує, що на той час RosUkrEnergo не тільки постачав газ з Росії, але продавав його всередині України, отримуючи надприбутки в сотні мільйонів євро.

Усі згадані кіпріоти, резюмує Лещенко, – сестри Георгіоу, Марія Шуфтас, Аудріана Піас, Амаль Сароут Ламброу – фігурують у десятках компаній Фірташа та Льовочкіна.

Наступна публікація