Нардеп від "ОПЗЖ" Козак вилетів до РФ на літаку, яким користується білоруський олігарх — "Схеми"

Нардеп від "ОПЗЖ" Козак вилетів до РФ на літаку, яким користується білоруський олігарх — "Схеми"

Опозиційна платформа - За життя

Наближений до Лукашенка олігарх також є власником банку, в якому Козак і Медведчук тримають свої рахунки.

Народний депутат від "Опозиційної платформи — За життя" Тарас Козак, якого підозрюють у державній зраді, вилетів до Російської Федерації на літаку, яким користується білоруський олігарх Микола Воробей.

Про це повідомляють "Схеми".

Йдеться про літак Embraer 650 із бортовим номером ОЕ-ITA, на борту якого політик перебував 24 лютого. 

"Коли повітряне судно вже готувалося на зліт, спочатку його розвернули, а пасажирів повернули до терміналу. Однак згодом і пасажирів, і борт таки випустили в напрямку Мінська — звідки літак одразу полетів до Москви", - розповіли журналісти із посиланням на джерела зі сфери авіаперевезень.

Зазначається, що відтоді соратник нардепа від "ОПЗЖ" Віктора Медведчука до України не повертався.

"Схеми" з'ясували, що Embraer із бортовим номером ОЕ-ITA регулярно базується у Мінську, і ним користуються родини Козака та Медведчука.

А за словами аналітикині ГО "Центр протидії корупції" Антоніни Волкотруб, один з найвпливовіших бізнесменів у Білорусі Микола Воробей, який також користується цим повітряним судном, "є власником банку, в якому і Тарас Козак, і Віктор Медведчук тримають свої рахунки і мають свої єврові депозити".

Окрім того, за словами білоруського журналіста Олеся Ярошевича, Воробей "має активи, які сконцентровані в основному в енергетичній галузі – це "Нафтобітумний завод", "Нова нафтова компанія", а також компанія "БелКазТранс", яка займається транспортуванням російського вугілля".

Наприкінці минулого року білоруський олігарх як один з представників режиму Олександра Лукашенка потрапив під санкції Європейського союзу, які були запроваджені через фальсифікації президентських виборів у Білорусі 2020 року.

"А ось в Україну Воробей навідується і має тут серйозні бізнес-інтереси, - вказали журналісти. - Українська влада розглядала можливість введення санкцій і проти білоруського олігарха Миколи Вороб’я. (...)Але під санкції в Україні Воробей так і потрапив".

На початку лютого президент Володимир Зеленський запровадив санкції проти "правої руки" Віктора Медведчука — Тараса Козака, якому належали телеканали Newsone, 112 Україна та ZIK. 

11 травня йому, як і Медведчуку, оголосили про підозру у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму.

20 травня Печерський районний суд Києва дав дозвіл на затримання Козака. Раніше Медведчук повідомляв, що Тарас Козак перебуває на лікуванні у Білорусі.

Новини України: чи прийде Тарас Козак отримувати підозру у держзраді

Новини України: чи прийде Тарас Козак отримувати підозру у держзраді
Наступна публікація