Нардеп від "Слуги народу" звинуватив прем'єра у створенні нової схеми заробітків для Ахметова

Нардеп від "Слуги народу" звинуватив прем'єра у створенні нової схеми заробітків для Ахметова

Фото: УНІАН

Рішення уряду про введення мита 65% на постачання електроенергії та вугілля з Росії передбачає створення умов для підвищення ціни вугілля, 80% якого в Україні видобуває Рінат Ахметов, і тарифів на електроенергію, 65% якої також виробляє Ахметов - з вугілля.

Таку думку висловив народний депутат від провладної фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський. Він не виключає, що таке рішення буде ще вигідніше для Ахметова, ніж схема "Роттердам+", повідомляє УНІАН з посиланням на Telegram-канал.

"Як і всі чорні справи останніх 6 років, це рішення також подаватись суспільству як "патріотичне" - введення мита 65% на постачання електроенергії та вугілля з Росії. Хоча, насправді, мова йде про банальне схематозі - створення умов для підвищення ціни вугілля, 80% якого в Україні видобуває Ахметов, і тарифів на електроенергію, 65% якої також виробляє Ахметов - з вугілля. Тому Ахметову (і тому Шмыгалю) вкрай невигідне вугілля з РФ, яке коштує зараз майже вдвічі дешевше, ніж ахметовський", - вважає політик.

Він повідомив, що ціна вугілля на біржі в Роттердамі сьогодні майже в два рази нижче, ніж вартість в Україні: $47/т (ф'ючерси) проти $80/т у Ахметова.

"При тому, що майже все вугілля в країні продає ДТЕК. І більшу його частину – всередині власного холдингу, своїм ТЕС. В результаті, в Україні для юридичних осіб (підприємства, магазини, садочки, школи – все, що не населення) найдорожча електроенергія в регіоні. Це можна перевірити на сайті державної енергетичної біржі - https://www.oree.com.ua. Ціна в Україні (45 євро/МВт*год) дорожче, ніж у Польщі (39 євро), Румунії, Угорщини (по 30 євро) і Словаччини (27 євро). Ціни на електроенергію у нас вища, ніж у Німеччині (29 євро), Франції (26 євро) і навіть Великої британії (42 євро)", - додав Дубинський.

При цьому прибуток "ДТЕК Павлоградвугілля" - основний вуглевидобувний актив Ахметова за 2019 рік - показав чистий прибуток 6,7 млрд грн. Ще 3,5 млрд грн прибутку у "ДТЕК Трейдинг" - компанії, яка купує вугілля шахт у Ахметова і продає його ТЭСам Ахметова.

"І цей прибуток стане ще більшим через те, що у ДТЕК монополія (90% видобутку вугілля в країні і 63% теплової генерації). Після підвищення тарифів для бізнесу, щоправда, доведеться скасувати пільгову ціну на електроенергію для населення, щоб хоч якось виживав бізнес. Але це нічого. І не таке витримували. Так, Денисе Рінатовичу?" - підсумував народний депутат.

Повʼязані теми:

Наступна публікація