Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нардепи підтримали законопроект Порошенка про сільську медицину

За рішення проголосували 280 народних обранців.

Верховна Рада ухвалила законопроект про сільську медицину, поданий на розгляд парламенту президентом України Петром Порошенком.

За відповідне рішення проголосували 280 народних депутатів.

"Медичне обслуговування у сільській місцевості забезпечують заклади охорони здоров`я, у тому числі центральні районні лікарні, центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти, амбулаторії, медичні пункти, медичні кабінети, мобільні медичні кабінети, аптечні пункти, а також лікарі загальної практики - сімейні лікарі та лікарі інших спеціальностей, які надають первинну медичну допомогу та зареєстровані як фізичні особи-підприємці і одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, а також уклали договір про медичне обслуговування населення з відповідним розпорядником бюджетних коштів", - йдеться у документі.

Окрім цього, передбачається, що держава сприяє розвитку лікувальних закладів усіх форм власності, удосконаленню мережі закладів охорони здоров’я та матеріально-технічної бази таких закладів, проведенню у сільській місцевості періодичних виїзних прийомів лікарів-спеціалістів.

Порядок та критерії забезпечення за рахунок держбюджету закладів охорони здоров`я в сільській місцевості обладнанням та транспортними засобами, необхідними для медичного обслуговування населення, визначає Кабмін.

"Зокрема, сучасними комп`ютерними та телекомунікаційними технологіями та засобами для забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров`я, організації медичного обслуговування у сільській місцевості із застосуванням телемедицини і електронних рецептів", - наголошується у документі.

Зазначимо, телемедицина - комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються під час надання медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв`язку для обміну інформацією в електронній формі.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроект про медреформу. Серед ключових пунктів ухваленого закону: страхова медицина, плата лікарям за надані послуги, вибір сімейного лікаря та  міжнародні протоколи лікування. 

ВідеоТисячі українців з нирковою недостатністю залишаються безпорадними до вступу в дію медреформи

Залиште свій коментар

Вибір редакції