Нардепи після місячної перерви знову зібралися на засідання Ради. Онлайн-трансляція

У першій половині дня у Раді розглянуть законопроект про електронне декларування.

У вівторок, 15 березня, на пленарному засіданні Верховної Ради України депутати мають розглянути законопроект про електронне декларування.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році"  є одним із важливих умов отримання безвізового режиму з Євросоюзом.

Слід зауважити, що питання розглядатиметься Радою із правками президента країни Петра Порошенка. Раніше президент наклав вето на суперечливий закон №3755, який передбачав запровадження електронних декларацій чиновниками.

У Держбюджеті-2016 впровадження електронних декларацій було відтерміновано до 1 січня 2017 року. Підписана Гройсманом поправка передбачає скасування цієї норми і, таким чином, електронне декларування доходів чиновників може бути впроваджене вже у 2016 році.

Раніше представник ЄС в Україні Ян Томбінський закликав привести у відповідність до міжнародних стандартів закон про електронне декларування. Він зазначає, що більшістю "безвізових законів" у Європі задоволені. Проблеми виникли лише із законом про електронне декларування, у нинішньому вигляді він не допоможе створити систему контролю активів. 

Частина депутатів заявила, що зміни до закону "Про запобігання корупції" щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій держслужбовців насправді дозволили народним обранцям приховувати свої статки в деклараціях. Крім того, законом на рік було відкладено настання кримінальної відповідальності за неправдиві дані. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: