Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нардепи приховують у деклараціях елітні автівки, у яких щодня "світяться" під Радою

Вже з наступного року має запрацювати нова система, яка просто унеможливить звичайне переписування майна на родичів

Українські депутати вигадали, як надурити багатостраждальні декларації і приховати від виборців символи свого розкішного життя.

"Гроші" показали, як депутати приховують свої розкішні автопарки. Майже кожного нардепа на роботу привозять елітні позашляховики, а відмовки у парламентарів завжди майже однакові.

Голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, нардеп від "Народного фронту" Людмила Денісова у 2015 році задекларувала лише 80 тисяч гривень і Audi. Проте на роботу постійно її підвозять на німецькому джипі.

Юлія Тимошенко задекларувала 75 тисяч гривень. Автівки у її декларації відсутні, але на роботу Тимошенко щоразу вже рік-за роком привозить Mercedes у супроводі ще одного позашляховика, ціна яких разом може сягнути за 2 мільйони гривень.

Права рука лідера "Радикальної партії" Андрій Лозовий задекларував 69 тисяч гривень і жодного авто. На роботу він ходить пішки, але перед тим, покидаючи Toyota Sequoia  на півшляху до Верховної Ради.

Відео Як депутати боронять від очей виборців свої розкішні авто

На автівці у 250 кінських сил нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Ігор Кононенко мчить на роботу. Задекларував він 13 мільйонів гривень, але саме ця автівка в декларації відсутня.

Ще один "бідний" нардеп від "БПП" Борис Козир із доходами в декларації у 86 тисяч гривень та без жодного транспорту, мав би ходити на роботу пішки, але його, щодня доставляють, порушуючи ПДР, на позашляховику, ціною майже в річний його дохід.

Чому не потрапило елітне авто, на якому постійно привозять нардепа В'ячеслава Богуслаєва у декларацію, розповідає сам президент "Мотор Січі".

"Так, він (Mercedes – ред.) фірми. Акціонерної компанії. Його не реєструю, бо у статуті фірми записано, що президент компанії має право на безкоштовне транспортне обслуговування", -  каже Богуслаєв.

Подібною схемою, фактично, законного ухиляння від оподаткування користується і член депутатської фракції Анатолій Гіршфельд, - почесний президент "Індустріальної Групи УПЕК", Під Раду його привозять на найновішому BMW за більш ніж півтора мільйони гривень. Гіршфельд задекларував позашляховик Mercedes та 400 тисяч гривень.

Офіційний мільйонер Олександр Третьяков, нардеп від "БПП", маючи в декларації недешеве авто Maserati, але приїздить на незадекларованому BMW.

Щодня на новенькому Mercedes привозять і нардепа від "БПП" з Тернополя Ігоря Побера, у якого в декларації іномаркою і не пахне. Депутат переконує, що його "підкинув товариш".

Нардеп від БПП Артур Палатний приїжджає на джипі, якого немає в декларації, пояснює, що так сталося, тому що купив його в ще непідзвітний 2016 рік. Так могло бути і з рештою  депутатів, у яких відсутні в декларації елітні авто.

Директор інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський переконує, що потрібно вдосконалювати процедуру декларування і вводити додаткові контрольні пункти для декларацій.

"Якщо він  буде декларувати достатньо витрат, то ми запитаємо, чому  користується автівкою, яка є достатньо коштовною, а у той час її немає в декларації", - каже він.

Голова правління Громадянської мережі Опора Ольга Айвазовська відзначає, що цього року покращилися закони у сфері декларування, але й це ще не кінець.

"Раніше, депутат за власною згодою, або рішенням подавав декларації апарату  Ради . Сьогодні це є фактично обов'язком депутата", - дадала вона.

Вже з наступного року має запрацювати нова система, яка просто унеможливить звичайне переписування майна на родичів, які не підпадають під декларування, наприклад, мама, тато, чи дідусі з бабусями. Сподіваємося, що в наступному році депутатів таки дотиснуть, і новий закон зобов'яже нарешті виїхати із тіні цей шикарний автопарк.

Раніше повідомлялося, що на президентський автопарк витратили десятки мільйонів гривень у 2015 році

Залиште свій коментар

Вибір редакції