Нардепи проголосували за законопроєкт, який регулює житлово-комунальні послуги та тарифи на них

Нардепи проголосували за законопроєкт, який регулює житлово-комунальні послуги та тарифи на них

УНІАН

Законопроєктом передбачено впровадження публічних договорів про надання житлово-комунальних послуг, що значно спрощує укладання таких договорів як для виконавців, так і для споживачів.

Народні депутати сьогодні, 20 травня, на засіданні Верховної Ради України в першому читанні ухвалили законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг". За нього проголосували 239 нардепів.

Про це йдеться на сайті ВРУ.

Закон передбачає впровадження публічних договорів про надання житлово-комунальних послуг. 

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявив, що розробка цього законопроєкту обумовлена необхідністю вдосконалення норм чинного законодавства, яке регулює процес надання та споживання житлово-комунальних послуг, їх оплату, формування цін та тарифів.

"Законопроєктом передбачено впровадження публічних договорів про надання житлово-комунальних послуг, що значно спрощує укладання таких договорів як для виконавців, так і для споживачів. Це дозволяє уникнути додаткових фінансових витрат, пов'язаних із укладанням договорів у письмовій формі. Хоча за бажанням споживача договір може бути укладено в письмовій формі", - сказав він.

Цей законопроєкт має соціальне значення, бо стосується кожного споживача в країні та спрямований на захист прав споживачів.

"Він врегулює діяльність виконавців комунальних послуг, управителів багатоквартирних будинків", - сказав Герус.

У пояснювальній записці йдеться, що законопроєкт передбачає одномоментний перехід на нові договори про надання комунальних послуг.

"Послуг із постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, водовідведення, поводження з побутовими відходами (стосується споживачів комунальних послуг у приватному секторі та споживачів комунальних послуг у багатоквартирних будинках, які не прийняли рішення про вибір моделі організації договірних відносин), що дозволить уникнути хаосу в процесі надання та оплати комунальних послуг", - йдеться в документі.

Відтепер виконавці комунальних послуг мають обов'язково інформувати споживачів, з якими будуть укладені публічні договори про надання послуг, у частині вимог до якості цих послуг та іншої необхідної інформації щодо кожного будинку окремо за допомогою офіційного сайту органу місцевого самоврядування або на сайті постачальника послуги.

Співвласники багатоквартирного будинку мають право в будь-який час змінювати вид договору в разі ухвалення ними рішення про обрання моделі договірних відносин у будинку.

Повідомлялося, що на засіданні Верховної Ради України нардепи у першому читанні ухвалили законопроєкт "Про внесення змін до закону "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління, одержаними від корупційних та інших злочинів". За це проголосували 258 народних обранців.