Нардепи просять Конституційний суд визнати незаконним призначення Ситника директором НАБУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Депутати вважають, що Порошенко під час призначення міг порушити Конституцію.

Група народних депутатів звернулася до Конституційного суду України з поданням щодо відповідності Конституції указу п'ятого президента країни Петра Порошенка про призначення директором Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

Під документом стоять підписи 51 нардепа, повідомили у відділі комунікацій Конституційного суду України та правового моніторингу.

"Суб’єкт права на конституційне подання вважає, що оспорюваний указ президента України не відповідає вимогам частини четвертої статті 5, частини другої статті 6, частини другої статті 8, частини другої статті 19, пункту 31 частини першої статті 106 Основного Закону", - йдеться у повідомленні.

Як вказують заявники, посаду Директора НАБУ не віднесено Основним законом України до посад, призначення на які здійснюється президентом України.

"Видавши оспорюваний указ, президент України вийшов за межі своїх повноважень, вичерпний перелік яких визначений Конституцією України, та порушив встановлену ч.4 її ст.5 заборону на узурпацію державної влади", - наголошується у поданні.

У зв’язку з цим заявники просят Конституційний суд відкрити конституційне провадження за конституційним поданням, визнати конституційне провадження у справі за конституційним поданням невідкладним, визнати указ таким, що не відповідає Конституції України.

Брати участь у конституційному провадженні доручено нардепу від "Слуги народу" Олександру Дубінському.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №3039 про звільнення Артема Ситника з посади директора Національного антикорупційного бюро України. 

Згодом керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що перемовини щодо зміни директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника не ведуться.

Залиште свій коментар

Вибір редакції