Нардепи-свободівці отримали "символічні" медалі дивізії СС "Галичина"

Дата публікації
Нардепи-свободівці отримали "символічні" медалі дивізії СС "Галичина"

Нагороди з нагоди 70-річчя створення дивізії отримали два нардепи Верховної Ради / lvivexpres.com/Ярослав Станчак

У Львові роздали нагороди.

Рішення львівських активістів вшанувати пам'ять колишніх вояків Української національної армії обернулося зборами у львівській мерії, де відсвяткували 70-річчя створення дивізії СС "Галичина", пише Комсомольская правда в Украине.

Читайте: Тягнибок отримав нагороду від дивізії СС "Галичина"

Серед запрошених були не тільки місцеві політики, але і депутати Верховної Ради, а також самі "стрільці". До речі, останніх приїхало лише два десятки - інші не змогли дістатися через похилий вік і хвороби.

Депутат Львівської облради Роман Ковальчук з такого приводу виконав власну пісню "Йшла дивізія", а в розпал свята ветеранам дивізії вручили ювілейні медалі "СС-Галичина" Такі ж нагороди дісталися двом депутатам Ради - Олегу Панькевичу і Юрію Михальчишину від ВО "Свобода".

"Пам'ятна дата символізує бажання українського народу боротися проти більшовицьких загарбників. Повністю окрема дивізія у складі німецької армії діяла лише в інтересах українського населення", - заявив Євген Куцик, голова Галицького братства колишніх воїнів 1-ї Української дивізії Української національної армії.

Нардеп Юрій Михальчишин нагородою задоволений: виявилося, отримав її "заочно".

"Для мене це швидше приємна несподіванка - був у відрядженні в Німеччині. Зрозуміло, що ми з Олегом Панькевичем ніякі не есесівці, ця медаль має символічне значення", - пояснив Михальчишин.

Нагадаємо, львів'яни зустрінуть День Перемоги з приспущеними прапорами з траурними стрічками. Всі розважальні заходи будуть скасовані.

Наступна публікація