Нардепи від "Слуги народу" оприлюднили звернення щодо дій влади, ситуації з Кримом та Донбасом

Дата публікації
Перегляди
5886
Нардепи від "Слуги народу" оприлюднили звернення щодо дій влади, ситуації з Кримом та Донбасом

УНІАН

Парламентарі невдоволені останніми рішеннями в Мінську щодо ситуації на Сході України.

У п'ятницю, 13 березня, 56 (список поповнюється) народних депутатів від "Слуги народу" оприлюднили відкрите звернення до влади, зокрема президента України Володимира Зеленського щодо заяв та дій високопосадовців щодо Криму та Донбасу, а також переговорів із Росією.

"Поділяємо стурбованість громадськості триваючими заявами різних посадових осіб щодо можливості відновлення постачання води до окупованої Автономної Республіки Крим; неприйнятними заявами про те, що на сході України відбувається внутрішній конфлікт та ін. Не можемо також не помітити схвалене представниками України в рамках Тристоронньої контактної групи рішення про створення Консультативної ради в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи. Тривогу викликає той факт, що до утворюваної Консультативної ради увійдуть на рівних правах представники України та окремих районів Донецької та Луганської областей України, як сторони консультацій", - ідеться у зверненні.

Нардепи нагадали, що в українському законодавстві Російську Федерацію визнано країною-агресоркою, яка здійснює тимчасову окупацію територій в Донецькій та Луганській областях, там діють її окупаційні органи влади.

"Відтак, українське законодавство унеможливлює визнання в будь-якій формі будь-яких органів влади так званих ЛНР, ДНР, ОРДЛО і таке ін. Усі переговори щодо забезпечення прав та інтересів громадян України, а також щодо припинення збройної агресії повинні вестись винятково з Російською Федерацією та її представниками. Легітимність представників так званих ОРДЛО може бути визнана лише в тому разі, якщо вони призначені законними представниками України чи законними органами влади нашої держави", - наголосили парламентарі.

Створювана Консультативна рада є лише дорадчим органом без права ухвалення рішень.

"На наше переконання, реалізація на практиці оприлюдненого українськими ЗМІ положення про згадану Консультативну раду закладає основу для того, щоб поставити під сумнів закріплену в законодавстві України позицію нашої держави про те, що на сході України відбувається збройна агресія з боку Російської Федерації, яка тимчасово окупувала Автономну Республіку Крим, місто Севастополь та території в Донецькій та Луганській областях. Такий підхід може поставити під сумнів продовження санкцій наших західних партнерів. Крім того, він жодним чином не вирішує безпекову складову конфлікту на Донбасі", - наголошують депутати.

Вони звернулися до президента України:

"У зв’язку з цим ми звертаємось до президента України Володимира Зеленського щодо необхідності, в умовах суперечливої громадської реакції на останні Мінські ініціативи, надання доручення представникам України в Тристоронній контактній групі та усім переговірникам України повернутися в рамки законодавства України та не допустити реалізації оприлюднених рішень щодо створення Консультативної групи у спосіб і формах, які не знаходять підтримку народу України, протирічать чинному законодавству держави та національним інтересам. Також закликаємо президента України Володимира Зеленського зобов’язати делегацію України на переговорах з Російською Федерацією проводити на регулярній основі консультації та інформувати Верховну Раду України щодо підходів та стану переговорів".

Засідання ТКГ у Мінську: що підписали і як реагують в парламенті

Засідання ТКГ у Мінську: що підписали і як реагують в парламенті