Нардепи вносять правки в "безвізовий" закон попри рекомендації ЄС - експерт

Ідеться про законопроект №4054 про арешт активів та спецконфіскацію.

Нардепи, які входять до комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, внесли суттєві правки в "безвізовий" закон №4054, попри заклик посла ЄС Яна Томбінського прийняти закон у другому читанні у нинішній редакції.

Відповідні правки внесли нардепи Микола Паламарчук та Сергій Власенко, повідомила член правління Центру протидії корупції Дарина Каленюк, пише "Європейська правда".

"В законопроект про арешт активів та спецконфіскацію (4054) були внесені правки, які суттєво змінюють сутність, вихолощуючи норму про конфіскацію злочинних активів у третіх осіб та значно обмежуючи коло злочинів, стосовно яких може застосовуватися спецконфіскація", - зазначила Каленюк.

Водночас, за словами експерта, в прийнятому законі "Про прокуратуру" (№4055), залишили право генпрокурора відхиляти один раз кандидата поданого конкурсної комісії на адміністративні посади, а також відхилили пропозицію про зняття вимоги 5 років прокурорського стажу на посади спецпрокурора, яку раніше висували ЄС та МВФ.

Тим часом, у Євросоюзі закликали Україну сконцентруватися на реформах. Як повідомила речник верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні Майя Косьянчич, Євросоюз уважно стежить за розвитком подій в рамках засідань Верховної Ради цього тижня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: