Один номер у готелі обходиться бюджету в 15 тисяч гривень за місяць.
У столиці стало на двісті безхатченків більше. Половина новообраних народних депутатів вимагають надати їм житло в Києві - за державний рахунок. Це абсолютний рекорд за всі часи існування українського парламенту.
Нардеп Володимир В'язівський запрошує ТСН до депутатської оселі.
"Я так круто, по-холостяцьки... Чайник... Якщо мало - холодильник відкриваєш, там є більш розігріваюче", - жартує нардеп.
Номер нунсівця на восьмому поверсі готелю "Київ". Один такий обходиться бюджету в 15 тисяч гривень за місяць. За ці гроші депутат отримує кімнату у дванадцять квадратних метрів. В'язівський має звільнити власну для нового депутата до кінця тижня.
Речі вже зібрав. Наступнику лишає дріб'язок на полиці, гірчицю в холодильнику та сюрприз у шафі.
"Навіть поставили під кінець каденції, не повірите, - сейф поставили. Дивіться, серйозний сейф! Так що можна брати за кожне голосування і не боятися, що хтось потягне ці гроші"", - жартує нунсівець.
Львів'янка Ірина Фаріон каже, що її валіза важкою не буде. Переїжджати до столиці колишня викладачка не збирається. Має двокімнатну квартиру в центрі Львова із білою кішкою та жовтою кухнею. Вимоги до депутатського житла інші.
"Холодильник - ні, а от чайник - обов'язково, і банка з медом - подивіться, яка в мене стоїть, трилітрова! Прийшла, переспала, ввечері прочитала класну книжку, зайшла в інтернет, мене нічого там не має обходити", - зазначає свободівка.
Поселитись у Києві за державний кошт уже захотіли дві сотні народних обранців. Номерів у готелі "Київ" лише 160. Решту депутатів, каже голова регламентного комітету Володимир Макеєнко, розселять по інших державних готелях. А кільком щасливцям дістануться службові квартири.
"Два чи три депутати не переобралися народними депутатами, ці квартири підуть на жереб. Хто витягне, той витягне", - розповів голова регламентного комітету Володимир Макеєнко.
Вулиця Срібнокільська, 24 або так званий депутатський будинок. Саме тут, у висотці на лівому березі столиці отримали житло безхатченки з попередніх скликань. Частина квартир і досі вважаються службовими. Це означає, що депутати, яких цього разу не переобрали, мають їх звільнити.
Квартиру в приватну власність, як і грошову компенсацію за неї, депутати за новим порядком отримати вже не можуть. Але хочуть, визнає Макеєнко.
"Я все-таки вам скажу одне прізвище, але неофіційно. Камчатний – заступник голови регламентного комітету. Він ходить оце, тик-мик. Я не підписав", - розповідає нардеп.
Валерію Камчатному залишилося бути депутатом недовго, його не переобрали. Про власну квартиру на Срібнокільській він розповідав ТСН 2008-го.
"Там отримали представники різних фракцій. Якщо вона, до речі, буде мені не потрібна, я її поверну, і все. Ми готові внести ініціативу, щоб розподілити ці квартири для соціально незахищених людей", - запевняв тоді бютівець.
Чотири роки по тому потреби в депутата змінилися.
"Чому це я маю збирати речі?! Це моя приватна квартира. Хто сказав? Макеєнко? Та він не в курсі! Ви цю інформацію озвучте, я на нього в суд подам!", - пообіцяв телефоном нардеп.
На те, щоби з'ясувати, чи змінювати статус власного житла, у Камчатного лишилося два тижні. Нові господарі мають заселитися до депутатських приміщень у середині грудня.