Нардепи закликали СБУ перевірити скандальні записи з наради Гончарука

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Політики хочуть знати, чи законно була отримана інформація.

Група народних депутатів від фракція "Слуга народу" звернулися до СБУ із закликом перевірити оприлюднені у Мережі аудіозаписи, які нібито були зроблені під час наради у прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Про це повідомляє пресслужба партії.

У повідомленні відзначається, що "злиті" записи отримали великий суспільний резонанс.

"Сьогодні група народних депутатів звернулася до СБУ, щоби встановити джерела походження згаданої інформації, законність її отримання та те, чи має запис ознаки монтажу", – сказала представник Кабінету міністрів у парламенті Олена Шуляк.

СБУ має провести розслідування з приводу аудіозаписів розмови осіб, яких асоціюють з прем’єр-міністром України та іншими...

Опубліковано Слуга Народу Четвер, 16 січня 2020 р.

На її думку, у разі, якщо записи виявляться справжніми, то отримати їх могли трьома шляхами: "у межах кримінального розслідування, якого немає; в межах контррозвідувальної діяльності; при встановленні технічних засобів у приміщеннях високопосадовців, де проводяться наради".

Нагадаємо, 15 січня на YouTube-каналі "Как обмануть президента" виклали два аудіозаписи. На них - нібито розмови під час наради в прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Вказано, ніби також записані голоси міністерки фінансів Оксани Маркарової, голови Нацбанку Якова Смолія, першої заступниці голови Нацбанку Катерини Рожкової, заступниці керівника Офісу президента Юлії Ковалів (заперечила, що то була вона). Голоси розмовляли про курс долара, а також інші економічні питання перед зустріччю із президентом Володимиром Зеленським. У розмові лунали образливі характеристики на адресу керівника держави - мовляв, він нічого не тямить в економіці.

Справжність цих записів не підтверджена. Подібна нарада в такому складі була місяць тому, в середині грудня, про що свідчить новина на сайті Нацбанку.

Пресслужба Кабміну зазначила, що "не має інформації щодо справжності жодного аудіо- чи відеозапису, що розповсюджуються у мережі Інтернет. Інформація щодо заяви про відставку прем'єр-міністра не відповідає дійсності". DT.ua із посиланням на джерела пише, ніби це - перші дві із 14 частин запису. Мовляв, ці аудіоролики спеціально оприлюднили перед засіданням фракції "Слуги народу", аби були підстави оголосити недовіру уряду.

Під час засідання фракції увечері 15 січня депутати "Слуги народу" активно обговорювали питання недовіри Гончаруку після оприлюднення скандальних аудіозаписів. Це підтвердила також і депутатка Ірина Верещук. За її словами, було проведено сигнальне голосування про відставку Гончарука, однак вона не розповіла його результати. За даними ЗМІ, за недовіру прем’єру проголосували лише до 20 депутатів "Слуги народу".

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції