Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нардепи запропонували Раді скасувати дію актів СРСР і УРСР в Україні

Йдеться про низку важливих законів.

16 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту скасувати дію актів СРСР і УРСР на території України.

Про це йдеться в законопроекті №4650, зареєстрованому в Раді 11 травня. Згідно з документом, залишається можливість тимчасової дії (до прийняття законів України, що регулюють відповідні відносини) законів, прийнятих під час існування УРСР.

Зокрема, йдеться про закони "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про освіту", "Про захист прав споживачів", "Про свободу совісті та релігійні організації", "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні", "Про зовнішньоекономічну діяльність", "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві", а також Житловому кодексі УРСР, кодексі України про адміністративні правопорушення та кодексі законів про працю.

Норма чинного законодавства свідчить, що закони УРСР та інші акти, прийняті Радою УРСР, діють на території України, оскільки вони не суперечать законам України, прийнятим після проголошення незалежності. Авторами законопроекту є Оксана Продан, Оксана Юринець, Юрій Соловей, Ірина Суслова, Давид Макар'ян, Геннадій Ткачук, Микола Паламарчук, Олег Великін, Олександр Сугоняко, Андрій Кіт, Марія Матіос, Роман Романюк (всі - фракція "Блок Петра Порошенка"), Тетяна Острикова ("Об'єднання" Самопоміч "), Олег Кришин ("Народний фронт "), Борислав Береза (позафракційний) і перший заступник голови парламенту Ірина Геращенко.

Нагадаємо, що раніше Верховна Рада не підтримала законопроект 2043 а "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення державного контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації, захист персональних даних та звернення громадян)".

Залиште свій коментар

Вибір редакції