Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Народні депутати та керівники облпрокуратур вимагають звільнення Сакварелідзе

Протистояння між Шокіним та Сакварелідзе переростає у справжню війну.

Народні депутати, обрані від Одеської області, та керівники більшості обласних прокуратур України вимагають звільнити Давида Сакварелідзе з посади заступника генпрокурора та очільника прокуратури Одещини.

Про це йдеться у листі депутатів до глави ГПУ Віктора Шокіна, оприлюдненого на сайті ГПУ, передає Укранська правда.

Під зверненням підписалися народні обранці Дмитро Голубов та Олександр Урбанський (БПП), Євген Дейдей та Павло Унгурян (Народний фронт), Сергій Ківалов (позафракційний), Олександр Пресман,Василь Гуляєв та Дмитро Барвіненко (Партія "Відродження").

Нардепи стверджують, що наразі переважна більшість прокурорів районів Одещини "не сприймають Сакварелідзе на займаній ним посаді".

За їхніми словами, "обіймаючи посаду прокурора Одеської області протягом півроку, Сакварелідзе нічого не зробив для зміцнення законності та правопорядку в області, розкриттю та розслідуванню злочинів...".

Зі свого боку керівники більшості обласних прокуратур у колективному листі до Шокіна, який опублікувала "Українська правда", висловили йому свою підтримку в конфлікті зі Сакварелідзе. Вони обурилися закликом заступника генпрокурора до акції протесту під стінами ГПУ, назвавши їх тиском на працівників відомства.

У листі перелічується ціла низка положень законів, які, на їхню думку, порушив Сакварелідзе, зокрема – заборону прокурору на участь у політичних акціях.

Нагадаємо, 24 березня команді заступника генерального прокурора Давида Сакварелідзе повідомили про обшуки під час прямого ефіру програми "Шустер Live". Повідомлення про ймовірні обшуки отримав заступник начальника відділу процесуального керівництва Віталій Опанасенко, якому зателефонували з Генпрокуратури. Пізніше в ГПУ спростували факт обшуків.

Напередодні Сакварелідзе повідомив, що двоє слідчих з його команди, які вели справу "діамантових прокурорів", отримали повідомлення про звільнення. Заступник генпрокурора назвав це "широкомасштабним наступом" на його команду.

При цьому, прокурор ГПУ Владислав Куценко звинуватив команду Сакварелідзе у безвідповідальному ставленні до скандальної справи.

Відео Сакварелідзе скликає акцію протесту під ГПУ

Залиште свій коментар

Вибір редакції