Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Народний депутат заявив про підготовку перенесення виборів президента

Народний депутат заявив про підготовку перенесення виборів президента

Джерела пояснили ймовірну причину таких заходів.

До Конституційного суду збираються внести подання про перенесення виборів президента України.

Про це повідомив народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець.

"За моєю інформацією, готується подання до Конституційного Суду з метою перенесення дати виборів Президента України", - написав парламентар у Facebook.

Водночас джерела ТСН.ua повідомили, що відповідне подання, швидше за все, передадуть депутати, близькі до БПП. Приводом подання стало те, що попередні президентські вибори відбувалися в травні 2014 року, а не в березні, як прописано в Конституції.

Водночас у Конституції зазначається, що чергові президентські вибори відбуваються в останню неділю березня п’ятого року повноважень президента. Формально, п’ятий рік повноважень Порошенка починається 25 травня 2019 року. Водночас попередньо всі очікували, що вибори відбудуться в останню неділю березня 2019 року, тобто 31 березня.

На думку джерела ТСН.ua, метою перенесення виборів є не збільшення терміну президента Петра Порошенка, а зменшення часу для нового президента працювати зі старим складом парламенту і внесення зміни до законодавства, наприклад щодо проведення парламентських виборів.

"Так, у нового президента залишиться не 6 місяців, а три місяці на зміни виборчого законодавства, скасування мажоритарних округів. Таким чином вдасться зберегти мажоритарну систему, бо вже зараз певні депутати проводять роботу по округах", - каже джерело.

У Конституційному суді повідомили ТСН, що до них не надходило подібне подання.

Як відомо, парламентські вибори мають відбутися в останню неділю жовтня 2019 року. 

Нагадаємо, раніше політичний оглядач Павло Нусс заявляв, що президентські вибори в Україні можуть бути відтерміновані.

Залиште свій коментар

Вибір редакції