Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нас б'ють, ми б'ємо": Кулеба про дії України після скандального рішення ПАРЄ повернути делегацію РФ

Уперше українського посла викликають на консультації щодо майбутніх параметрів участі України в Раді Європи.

Посол України при Раді Європи Дмитро Кулеба вважає, що реакція України на рішення ПАРЄ повернути російську делегацію має бути не "емоційною і поспішною", а "зваженою і цинічною".

Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.

Він додав, що українська сторона має відповісти не лише словом, а комплексом конкретних дій.

Кулеба також підтвердив, що очільник МЗС Павло Клімкін викликав його на консультації до Києва, де вони збираються фіналізувати план подальших дій.

Дипломат наголосив, що вперше від 1995 року, коли Україна вступила до ПАРЄ, посла викликають на консультації щодо майбутніх параметрів участі України в Раді Європи. "І це чіткий сигнал", - вважає Кулеба.

За словами посла, три ключових правила для України в цьому питанні залишаються незмінними: "Спираємося на реальність. Нас б'ють, ми б'ємо. Граємо до кінця".

У мене є багато історій про ПАРЄ. І про те як мене плескали по плечу із словами "А скажи, класно ми придумали аргумент...

Опубліковано Dmytro Kuleba Вівторок, 25 червня 2019 р.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент. 

ВідеоУкраїнські депутати призупиняють участь у сесії ПАРЄ

Так делегація відреагувала на рішення Асамблеї повернути Росію. Під стінами Ради Європи сьогодні зранку зібралась маніфестація проти повернення Росії до ПАРЄ. Учасники акції тримають в руках прапори України та Грузії і закликають негайно скасувати учорашнє рішення.  

Українські депутати призупиняють участь у сесії ПАРЄ

Залиште свій коментар

Вибір редакції