Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Наш шахрай застосовує улюблену тактику. Юзери відреагували на офшори в оточенні Путіна

В РФ ЗМІ активно замовчують інформацію про офшори росіян.

В "офшорному списку" гучного журналістського розслідування засвітилося оточення президента РФ Володимира Путіна.

У розслідуванні "Панамських паперів", опублікованому Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) 3 квітня, фігурує друг Путіна  - віолончеліст Сергій Ролдугін та згадується прес-секретар президента Дмитро Пєсков.

Слід зауважити, що у міжнародних ЗМІ, зокрема у видання The Guardian, зв'язок між Путіним та рахунками Ролдугіна простежили навіть у відповідній відеоінфографіці під назвою "Як приховати мільярд доларів".

Однак, більшість російських ЗМІ ніяк не прокоментували відповідну інформацію. Більше того, інформагентства РФ якомога активніше висвітлюють тему офшорів президента України Петра Порошенка, повністю ігноруючи оточення власного лідера.

Замовчування скандальної інформації державними агентствами обурило росіян, які активно висловили своє невдоволення у соціальних мережах.

Однак, судячи із твітів користувачів, вони не виявилися здивованими замовчуванням негативної для Кремля інформації. Навпаки, юзери наголосили на тому, що у РФ часто мовчать про головне.

"Одні й ті ж люди стверджують, що "нічого не доведено" у питанні офшорів, збитого Боїнгу і військ РФ на Донбасі", - написав користувач Митя Алешковский на своїй сторінці у Twitter.

 

Утім, серед російських юзерів виявилися ті, хто намагається відбілити Путіна в очах громадськості. Серед "захисників іміджу" президента РФ опинилися відомі прокремлівські журналісти, зокрема Володимир Соловйов. За його словами, у документах ніде не зустрічається прізвище Путіна, що й знімає з президента РФ усі підозри.

Нагадаємо, що документи, які "витекли" з компанії Mossack Fonseca, стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи опинилися в розпорядження німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) та Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Наразі з 20 причетних українців опубліковані матеріали про трьох людей, пов'язаних з Україною - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммада Захура – британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.

Щодо президента України, то, згідно із розслідуванням, попри свої обіцянки, він досі не передав свої активи у траст, але почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції