Наслідки візиту Турчинова на фронт: скорочення транспортних коридорів і вогонь у відповідь на атаки

Дата публікації
Наслідки візиту Турчинова на фронт: скорочення транспортних коридорів і вогонь у відповідь на атаки

У зоні АТО зменшується кількість транспортних коридорів між Україною та окупованими територіями

Секретар РНБО відвідав Піски та поспілкувався з військовими та командирами на передовій.

До семи буде скорочено кількість транспортних коридорів між українськими територіями та контрольованими проросійськими бойовиками районами Донбасу. Це рішення стало наслідком візиту секретаря Ради національної безпеки та оборони на передову в районі Донецька, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Посадовець вирушив на Донбас без журналістського супроводу. Робоча поїздка включала відвідини одного з пропускних пунктів поблизу Курахового, а також селища Піски.

За підсумкам спілкування з бійцями АТО було схвалено низку рішень, які будуть негайно впроваджені у відповідь на ворожу активізацію. Як уже було зазначено, плануються значно посилити пропускний режим через лінії зіткнення.

Крім того, що кількість транспортних коридорів буде зменшено до семи, всі транспортні засоби та люди, які намагатимуться їх перетнути, будуть дуже прискіпливо перевірятися. У разі ж обстрілів цих зон, коридори перекриватимуться на невизначений термін. Все це робиться, аби не допустити жертв з боку звичайних громадян, а також потрапляння на підконтрольну українцям територію терористів, замаскованих під мирних людей. До таких мір безпеки просять ставитися з розумінням.

Також ухвалено рішення, що на кожну вилазку ворога чи обстріл буде даватися адекватна відповідь. Це розв'яже руки військовим, котрим заборонено реагувати на провокації через оголошений режим перемир'я.

РНБО посилюватиме контроль за пересуваннями в зоні АТО

РНБО посилюватиме контроль за пересуваннями в зоні АТО

Загалом протягом минулої ночі бойовики вісім разів вдавалися до обстрілів українських позицій. Під ударом опинилися Сокольники, Нікішино, Піски, Рідкодуб, Чермалик та Ольховатка. Противник використовував стрілецьку зброю, міномети, гранатомети та артилерію.

Вдень ворог дев'ять разів провокував українських військових. З гранатометів та стрілецької зброї був відкритий вогонь в районі Нікішиного. Далі під ворожі кулі потрапляв новий термінал та диспетчерська вежа донецького аеропорту. Були обстріляні також позиції в районі населених пунктів Мар'їнка і Новомихайлівка. Найтриваліший вогонь – понад півгодини – вівся у бік Сокольників та Новоселівки.

"Незаконні збройні формування все частіше застосовують тактику дій невеликими диверсійними групами. Вранці одну з таких груп наші військові викрили поблизу Станиці Луганської. Після перестрілки терористи вдалися до втечі. Загалом же українські воїни продовжують впевнено утримувати свої позиції та стояти на варті миру на Донбасі", - заявив речник АТО Леонід Матюхін.

Раніше розвідка зафіксувала, що Росія перекидає нові війська на Донбас.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Наступна публікація