"Наступ на свободу слова": Кулеба і Ткаченко засудили утиски журналістів у Білорусі
Увесь демократичний світ визнає ЗМІ четвертою владою, але у Білорусі відкрито порушують базові принципи роботи медійників.

Україна засуджує утиски та репресії проти журналістів у Білорусі і висловлює у зв'язку з цим обурення.
Про це йдеться в спільній заяві голови МЗС Дмитра Кулеби і міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.
Міністри наголосили, що "Україна рішуче стоїть на захисті демократії та свободи журналістської діяльності і разом з міжнародним співтовариством засуджує наступ білоруської влади на представників ЗМІ".
"Увесь демократичний світ визнає засоби масової інформації четвертою владою та не втручається у їхню професійну діяльність. Наступ на свободу слова, життя та здоров’я журналістів у Республіці Білорусь відкрито порушує ці базові принципи. Особливе занепокоєння викликає деструктивна діяльність Росії, яка з використанням своєї армії пропагандистів повністю узурпувала інформаційний простір Білорусі, позбавивши білорусів права на вільний доступ до різних джерел інформації", - сказано в заяві.
Нагадаємо, Мінський суд 18 лютого призначив журналісткам телеканалу "Белсат" Катерині Андрєєвій і Дарині Чульцовій по два роки позбавлення волі у колонії загального режиму. Суд у їхній справі тривав три дні. Журналістки вели стрим із "Площі змін" в Мінську торік у листопаді, після чого їх затримали, інкримінуючи їм справу про "організацію дій, які грубо порушують громадський порядок".
Крім цього, 16 лютого у всій Білорусі проводилася серія обшуків щонайменше у 25 журналістів і правозахисників. Слідчий комітет Білорусі пояснив обшуки наміром "встановити обставини фінансування протесної діяльності".
Відео Новини світу: США запровадили санкції проти білоруських чиновників
Санкції проти білоруських чиновників. Сполучені Штати заборонили в'їзд більш як 40 діячів, відповідальних за репресії проти мирних протестувальників та журналістів. До санкційного списку входять високопосадовці з Міністерства юстиції, судді, прокурори, правоохоронці й навіть керівники навчальних закладів, які погрожували студентам відрахуванням через участь у мирних протестах. У держдепі наголошують: дуже стурбовані нещодавніми обшуками у правозахисній організаціії "Вясна" та учорашніми вироками двом журналісткам "Белсату".
