Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Наступити на Конституцію або собі на горло: у ВР забуксував закон про антикорупційний суд

Депутати можуть повернутися до цього питання у червні.

Закон про вищий антикорупційний суд забуксував у Верховній Раді. Домовитися, хто матиме вирішальний вплив на відбір суддів, депутатам так і не вдалося, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Західні партнери України і частина депутатського корпусу певні, що право заветувати будь-яку кандидатуру на посади суддів має отримати  громадська рада міжнародних експертів, тоді як інша частина парламентарів вважає, що це буде втручанням у внутрішні справи України, тож важелі впливу пропонують передати Вищий кваліфікаційній комісії суддів.

ВідеоНардепи перенесли ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд

Домовитися, хто матиме вирішальний вплив на відбір суддів до Вищого антикорупційного суду, не вдалося. Західні партнери України і частина депутатського корпусу певні: право заветувати кандидатуру на посади суддів має отримати Громадська рада міжнародних експертів. Інша частина парламентарів вважає, що це буде втручанням у внутрішні справи України.

Нардепи перенесли ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд

"Я так розумію, що вночі йшли перемовини з Венеційською комісією, але все може прийти до того, що ми сьогодні не проголосуємо. І це великі ризики для уряду, тому що в підвішеному стані залишається транш. Це великі політичні ризики особисто для Гройсмана, і я думаю, що Адміністрація президента може грати і в цю гру", - припускає нардеп від БПП Мустафа Найєм. "Звичайно, є дискусія, наступити на Конституцію чи собі на горло. Справа в тому, що втручання іноземної держави в судові справи заборонено Конституцією, а з іншого боку нам потрібен транш. Як правник, я з цією ситуації виходу не бачу", - зауважив його колега Валерій Карпунцов.

Цілком знехтувати думкою Заходу не вдасться, адже створення антикорупційного суду з урахуванням цих вимог є умовою отримання чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду. Повернуться до закону депутати вже у червні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції