Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Навального засудили до 5 років умовно, але він не залишить президентські перегони у Росії

Російський суд "дав" опозиціонеру п'ять умовних років у другій справі "Кіровлісу".

Російський опозиціонер Олексій Навальний буде балотуватися в президенти РФ попри п'ять умовних років у "справі Кіровлісу", до яких сьогодні, 8 лютого, його засудив Ленінський суд.  

Про це повідомляє РБК.

Суддя Ленінського суду Кірова Олексій Втюрин засудив засновника російського Фонду боротьби з корупцією Навального до п'яти років умовно. Другий фігурант "справи Кіровлісу" Петро Офіцеров отримав чотири роки умовно.

Також кожен із них повинен сплатити штраф розміром у 500 тисяч рублів, але суд зарахував суму, яку вони виплатили за першою "справою Кіровлісу". Підписку про невиїзд із міста Кіров Втюрін скасував.

Навальний, своєю чергою, під час оголошення вироку зазначив, що текст, який читав суддя, дослівно збігається з рішенням у першій справі.

"Те, що ми бачили — телеграма з Кремля про те, що нас не хочуть допускати до виборів. Так вони ведуть передвиборчу боротьбу ", — сказав Навальний після оголошення вироку.

Навальний також заявив, що не залишить президентських перегонів: "Я маю право брати участь у виборах і я буду це робити. Цей вирок буде скасований".

Між іншим, на останнє засідання Навальний прибув із речами, які могли б йому знадобитися в ізоляторі в разі позбавлення волі.

Відзначимо, що другий процес у "справі Кіровлісу" розпочався 5 грудня, а від січня засідання відбувалися майже щодня. Інші судові процеси, в яких брали участь фігуранти справи, були припинені. Навальний називав такий поспіх "вказівкою Кремля".

Адвокат опозиціонера Ольга Михайлова повідомила "Інтерфаксу", що Навальний, згідно із російським законодавством про президентські вибори, не зможе взяти участь у майбутній кампанії через обвинувальний вирок, згідно з яким його визнано винним у розтраті.

У той же час адвокат зазначила, що Конституція РФ дозволяє обиратися всім громадянам, крім тих, хто утримується в місцях позбавлення волі. "Тобто в даному випадку виникає юридична колізія", - резюмувала Михайлова.

Додамо, що "справа Кіровлісу" — кримінальний процес, який стосується розкрадання майна кіровського державного підприємства "Кіровліс".

Нагадаємо, російський опозиційний політик Олексій Навальний збирається провести "чесний і прозорий референдум" в окупованому Криму, якщо йому вдасться перемогти на президентських виборах у Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції