"Навіщо шукати там, де мене немає". Черновецький з адвокатами назвали його розшук "необґрунтованим"

За словами політика, слідчому відомо про його місцезнаходження.

Адвокати екс-мера Києва Леоніда Черновецького назвали його оголошення в розшук "необґрунтованим".

Відповідну заяву оприлюднила група адвокатів політика.

"У ЗМІ була поширена новина про те, що Черновецький Л.М. нібито ховається від слідства, в результаті чого останній був оголошений в розшук органами СБУ. Це, своєю чергою, змушує сторону захисту розкрити інформацію про реальні обставини справи", - йдеться у тексті заяви.

ВідеоЕкс-очільника Києва оголосили в розшук

За словами захисників Черновецького, ГПУ майже два місяці тому отримала його точну адресу, а також слідчим відомо, що екс-мер Києва вже 6 років не живе на території України.

"Як достовірно відомо правоохоронним органам, розшук особи є обґрунтованим в тому випадку, якщо через відсутність у них інформації про його місцезнаходження, вони не можуть провести за його участю необхідні процесуальні дії", - зауважили адвокати.

Окрім цього вони зазначили, що Черновецького не могли оголосити в розшук, адже він не має процесуального статусу підозрюваного, зокрема, він не отримував підозру.

"Ознайомитися з документами зазначеного міжнародного доручення Генеральна прокуратура України без будь-якого реального обґрунтування стороні захисту не дає. При цьому, все вищевказане не завадило ГПУ вже публічно призначити Черновецького Л.М. "Підозрюваним", грубо порушивши презумпцію невинності і давши захисту хороші підстави для підготовки звернення до міжнародних інстанцій", - наголошується у заяві.

Як запевнили адвокати Черновецького, наразі вони звернулися до слідчого і прокурора з клопотанням виправити допущену помилку, але "досі жодних заходів, спрямованих на виконання вимог закону, на жаль, зроблено не було, що змушує нас приймати відповідні заходи реагування".

"Також викликає подив захисту факт призупинення провадження стосовно Черновецького Л.М. Виходить, що нині прокуратура вже вважає, що всі необхідні докази у справі на території України зібрані. При цьому в документах, наданих прокуратурою до суду, превалюють формулювання "невстановленими особами", "в невстановленому місці", "за невстановлених обставин", що не справляє враження повноти проведеного розслідування", - додали юристи, повідомивши, що звернулися з цього приводу до суду з проханням дати оцінку законності і обґрунтованості рішення про призупинення.

Своєю чергою сам Черновецький вважає, що його оголосили в розшук через те, що "Луценко "забув" повідомити СБУ про те, що він кілька разів отримував офіційні документи про моє фактичне місцеперебування".

"Мені, як юристу, абсолютно незрозуміло, чому мене оголошують в розшук в Україні, де я не проживаю! В Україні мене немає вже майже 6 років і, перш ніж оголошувати мене в Україні в розшук, СБУ повинна була поцікавитися в прокуратурі й у моїх адвокатів - де я перебуваю. Навіщо мене шукати там, де мене немає! Навіщо так бездумно і безглуздо задіяти державний ресурс?" - заявив він.

Нагадаємо, 12 вересня СБУ оголосила у розшук екс-мера Києва Черновецького. Силовики мають дозвіл на затримання одіозного екс-посадовця.

Раніше ГПУ повідомила про підозру колишньому очільнику Києва, якого підозрюють у заподіянні збитків на суму понад 250 млн грн.

Своєю чергою Черновецький заперечив всі звинувачення на свою адресу й звинуватив генпрокурора Юрія Луценка у помсті.

25 липня слідчі ГПУ отримали дозвіл суду на затримання Леоніда Черновецького з метою приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 

Залиште свій коментар