"Найбідніші" депутати в Раді живуть на стипендію дітей та їздять у громадському транспорті

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Найбідніші" депутати в Раді живуть на стипендію дітей та їздять у громадському транспорті

У Верховній Раді 12 депутатів-"жебраків" / Quotidiano.net

Депутати-"жебраки" демонструють чисті декларації.  

У Верховній Раді є депутати, які, судячи з їхніх декларацій, ледь кінці з кінцями зводять. Не мають житла та машин, їздять у громадському транспорті та живуть на стипендію розумників-дітей. Журналісти програми "Гроші" перевірили, чи справді депутати з чистими деклараціями є найбіднішими серед своїх колег.

Серед тих, що вказали в своїй декларації "нуль", є представники всіх фракцій. Загалом, якщо вірити депутатським деклараціям, 12 народних обранців - жебраки і ледь кінці з кінцями зводять.

Серед таких – "ударівець" Олександр Мочков. У його декларації порожньо, проте журналістське розслідування показало, що в нього є "скромний" маєток у 300 кв. м на ялтинських схилах та ще дві солідні новобудови поряд. Мама, тато, брат Микола та друг депутата Вячеслав Диденко за час його депутатства теж отримали по діляночці землі з видом на Чорне море.

У Раді знайшлися 12 депутатів-"жебраків" з чистими деклараціями

У Раді знайшлися 12 депутатів-"жебраків" з чистими деклараціями

Так само "бідує" й депутатка від "Батьківщини" Ірина Купречик, яка задекларувала у минулому році лише 6000 грн прибутку. Саме на таку суму, виходячи з декларації, цілий рік жила родина народної депутатки.

Проте, у сім'ї депутатки є чималий аграрний бізнес. Фірма "Нива-Агротех", яку до депутатсва очолювала Купрейчик, за 2010 рік заробила 1,6 млн чистого прибутку. Нуль у своїй декларації депутатка пояснює просто - всі гроші "з'їдав" бізнес.

"Це підприємство має відношення до сім'ї моєї, і тому ці два роки ми намагалися все вкладати туди. Всі вкладати в техніку. Були борги на підприємстві. І весь цей час ми жили на ті збереження, які були в нашій сім'ї. Тому в декларації була зазначена тільки стипендія доньки. Я її вказала тому, що вона була", - туманно пояснила відсутність цифр у своїй декларації Ірина Купречик.


Утім зізналася, що вона – не бідна людина.

"Звичайно я не найбіднішій депутат, у мене все є, я не скаржуся ні на що. Я далеко не бідна людина", - визнала депутатка.

А "найбідніший" регіонал в Раді - Володимир Пєхов. У декларації - нуль, а по факту фірма в Малині, на Житомирщині, і благодійний фонд, зареєстрований на його дружину. Також регіонала Пєхова пов'язують з рейдерським захопленням коростинського щебеневого заводу у 2013 році. Тож тепер коростенський щебінь мав би допомогти бідному регіоналу прогодувати сім'ю. Адже якось не гоже бути найбіднішим у найбагатшій фракції. 

Як повідомлялося раніше, у травні 2013 в Раді нарахували 44 мільйонери

Наступна публікація