Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Найбрудніша кампанія: в Україні б’ють і залякують агітаторів за кандидатів у нардепи

Найбрудніша кампанія: в Україні б’ють і залякують агітаторів за кандидатів у нардепи

Явище вже не поодиноке, а на тлі інших порушень – узагалі системне.

Виборча кампанія до парламенту виходить на новий рівень політичної боротьби. Експерти називають її чи не найбруднішою, адже опоненти використовують не лише двійників і клонів, а й фізичне насильство і погрози, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Відео У центрі Києва побили агітатора партії "Слуга народу"

Виборча кампанія до парламенту виходить на новий рівень політичної боротьби. Експерти називають її чи не найбруднішою. Опоненти використовують не лише двійників і клонів, а й силу до конкурентів.  Подробиці далі.  

У центрі Києва побили агітатора партії "Слуга народу"

Заклеєна брова та подряпана щока – це Олександр Криволапов, студент журфаку. У вільний час він агітує за президентську партію, через що його намагалися залякати. "Вони декілька раз сфотографували з машини. Підійшли і натякнули мені на те, що мені тут не місце, і та робота, яку я тут виконую, вона не має тут бути", - розповів він. Від слів до діла незнайомці перейшли швидко – увечері того ж дня його зустріли двоє міцних парубків і зробили, як то кажуть, фізичне зауваження. "До мене підійшли двое молодиків з тією ж самою претензією: ми знаємо, хто ти, на кого ти працюєш, і почали завдавати мені ударів", - каже постраждалий.

Під час цієї компанії такі інциденти – не рідкість. Нападають і на агітаторів партії "Голос", і на активістів "Свободи". На щастя, б’ють не сильно, а лише лякають. Потрапляють під роздачу і кандидати – їх обливають зеленкою і обсипають борошном. Популярною технологією залишаються так звані двійники кандидатів або клони партій. Приміром, у Кропивницькому жінка від чужого імені ображає конкурентів і друкує лайливі постери. Кілька десятків людей ідуть у мажоритарних округах нібито від партії "Голос", але з додатком ГО, ВО чи ПП. Також ідуть на вибори аж вісім однофамільців президента. Справжній Зеленський закликає виборців ретельно придивлятися до таких осіб. "Я розумію, для чого це робиться. Дуже хотів би, щоби люди, коли вони будуть обирати ту чи іншу партію, особливо підійшли до цього питання і читали, що за партія", - заявив глава держави.

З’явився двійник і в Андрія Богдана – крім ініціалів, він іще й зовні схожий на керівника Офісу президента. Балотується цей кандидат у Дніпрі. "Це фальшивий Андрій Богдан. Андрій Богдан, який працює в Офісі президента України – перед вами. Я не балотуюся нікуди", - запевнив керівник секретаріату президента Зеленського. Шахрайством і обманом виборця такі дії називає голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков. Він каже, що ЦВК мало не зареєструвала ще кількох аферистів, які просто підробили документи його партії. "Були чи то 12, чи то 13 осіб в Україні, котрі подали від початку неправдиву інформацію до ЦВК про те, що є членами партії "Слуга народу". А декотрі принесли навіть підробні документи про те, що є якісь рішення. Ми вже оскаржили це в судах", - розповів кандидат у нардепи.

Відео У центрі Києва побили агітатора партії "Слуга народу"

Виборча кампанія до парламенту виходить на новий рівень політичної боротьби. Експерти називають її чи не найбруднішою. Опоненти використовують не лише двійників і клонів, а й силу до конкурентів.  Подробиці далі.  

У центрі Києва побили агітатора партії "Слуга народу"

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів, які виготовить "Поліграфічний комбінат "Україна". Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата. Крім того, ЦВК спростила механізм тимчасової зміни місця голосування, що з собою треба мати тільки паспорт, аби бути включеним до Реєстру виборців і на місці заповнити заяву. Складнощі можуть бути лише для людей, які не мають місця реєстрації взагалі. За статистикою, в Україні таких мешкає понад 980 тисяч. Їх до списку виборців не вносять, але віддати голос вони можуть. Зокрема, можна звернутися до центру обліку бездомних громадян і там буде визначена реєстрація в цьому закладі і можна буде проголосувати. Пам’ятайте, що змінити місце голосування можна до 15 липня.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції