"Найскладніші за всі роки незалежності": у РНБО розповіли про труднощі цьогорічних місцевих виборів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Найскладніші за всі роки незалежності": у РНБО розповіли про труднощі цьогорічних місцевих виборів

УНІАН

У МВС є чіткий план дії із врахуванням викликів виборчого процесу.

Місцеві вибори в Україні, які заплановані на 25 жовтня, мають бути демократичними, вільними, які визнаються всіма. Оскільки це один із критеріїв для членства держави в Європейському Союзі та НАТО. 

Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов під час наради 15 вересня.

Данілов назвав цьогорічні вибори найскладнішими в Україні за всі роки незалежності. За його словами, саме процес підрахунку голосів, буде вкрай тяжким, але важливим.

Крім того, Данілов каже, що необхідно організувати можливість для голосування військовослужбовців та правоохоронців, які будуть стежити за порядком під час виборів.

"Перш за все, я хотів звернути увагу, що членство в ЄС та НАТО визначено нормами Конституції України, але щоб ми змогли отримати членство в цих евроатлантичних структурах, ми маємо відповідати певним критеріям, одним із яких є демократичні, вільні вибори, які  визнаються всіма", - наголосив Данілов.

Також, зі слів Данілова, деякі кандидати можуть йти на місцеві вибори, щоб отримати доступ до розпорядження землею. І вже сьогодні в окремих регіонах спостерігаються "аномальні процеси" зі зміною місця голосування.

"Звертаю увагу на новий адмінустрій і питання виборів в ОТГ, що відкриває доступ до розпорядження землею. І дуже багато кандидатів і політичних сил йтимуть на вибори з цих міркувань. До прикладу, вже сьогодні у селищі Кароліно-Бугаз, Одеської області понад 19% виборців виявили бажання змінити місце голосування. Ми спостерігаємо подібні аномальні процеси в окремих регіонах", - додав він.

Водночас голова МВС Арсен Аваков заявив про готовність правоохоронців жорстко реагувати на будь-які провокації, підкуп і порушення під час виборчого процесу.

"У МВС України достатньо сил, засобів та мотивації для контролю передвиборчого процесу. Ми будемо жорстко реагувати на всі спроби побудови "передвиборчих сіток", на підкуп виборців, провокації та інші порушення... У нас є чіткий план дії із врахуванням всіх можливих викликів цього виборчого процесу. Він, як і попередні президентські та парламентські вибори, має пройти в правовій площині", - заявив Арсен Аваков.

Нагадаємо, у суботу, 5 вересня, в Україні офіційно розпочався виборчий процес місцевих виборів. Вибори-2020 відбудуться за новими правилами у зв'язку з початком дії нового Виборчого кодексу.  

За п'ять днів виборчого процесу поліцейські розпочали 13 кримінальних проваджень, із яких 9 – пов’язані з порушенням виборчого законодавства. Здебільшого повідомлення пов’язані з порушенням порядку ведення агітації та підкупом виборців.

Епідемія, вибори і бюджет: депутати на новій сесії визначились із найголовнішими викликами

Епідемія, вибори і бюджет: депутати на новій сесії визначились із найголовнішими викликами
Наступна публікація