Назарбаєв під час розмови з Путіним розповів про схильність Порошенка до компромісів

Президент Казахстану говорив по телефону з українським колегою.  

Президент Петро Порошенко в телефонній розмові з главою Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим говорив про готовність до компромісів, зокрема про те, що ухвалити закон про особливий статус Донбасу йому не дозволяє відсутність більшості в українському парламенті.

Про це повідомляє РИА Новости.

"Нещодавно Порошенко мені дзвонив, що ухвалити статус Донбасу і другого регіону, який там є, не дозволяє (відсутність) у нього більшості в Раді. Треба вирішити з інших питань. Тобто теж, я думаю, він схильний знаходити компроміси, але чомусь не знаходяться", — сказав Назарбаєв на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним.

"Всі ці питання, звичайно, дають вам навантаження для Росії, але всі вони вирішуються", — додав він.

16 липня 2015 ркоу Верховна Рада України ухвалила і направила до Конституційного суду проект змін Основного Закону країни, який передбачає більші повноваження регіонів, їхню фінансову незалежність і особливий статус окупованих територій Донецької і Луганської областей. 

Конституційні пропозиції викликали невдоволення частини коаліції – фракцій "Самопоміч" і "Радикальної партії". На їхню думку, ухвалення змін призведе до соціального колапсу держави і впливу бойовиків і Кремля на політику України.

Рішення після палких виступів ухвалили. "За" проголосували 288 народних депутатів.

Згідно з проектом, у регіонах на місця передаються фінансові важелі та повноваження. Скасовується інститут голів держадміністрацій. Крім того, оперативне управління на місцях покладається на виконкоми місцевих рад, які контролюватимуть призначені президентом префекти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: