Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАЗК пропонує запровадити спецдекларування, яке може стати на захист корупціонерів

НАЗК пропонує запровадити спецдекларування, яке може стати на захист корупціонерів

Через нову норму десятки тисяч чиновників не подаватимуть декларацій узагалі

Турбота про захисників чи лазівка для корупціонерів. У НАЗК розглядають можливість змінити умови декларування для чиновників-переселенців та силовиків, які перебувають в АТО із відрядженням. Подавати документи їм пропонують за спеціальною процедурою. Утім, громадські активісти попереджають: через нову норму десятки тисяч чиновників не подаватимуть декларацій узагалі, йдеться в сюжеті ТСН.19.30.

Шалені виграші у лотереях, дорожезні подарунки, мільйони готівкою чи у криптовалютах. Електронні декларації чиновників із цьогоріч поповнилися неочікуваними подарунками фортуни та все новими статками. Антикорупційні органи при цьому як слід не перевірили навіть торішні декларації топ-чиновників. Втім деяким із владних мужів може пощастити ще більше. Вони узагалі можуть отримати змогу не звітувати про нажите.

« Те, що хоче зробити НАЗК – це дати можливість правоохоронцям, які їздять в зону АТО та переселнцям – не декларуватися», - розповідають активісти.

Це передбачає проект закону, що його розробило Національне агенство із запобігання корупції. Для таких осіб, йдеться у документі, визначатимуть спеціальний порядок декларування. Втім, підозрюють, існуватиме він лише на папері. Приклад, кажуть, історія із СБУ. Та прирівняла усіх своїх працівників до оперативників. І декларувати статки ті теж би мали за спеціальною процедурою. Але її так і не розробили.

« Тут буде те саме. Якщо вони за три роки не розробили порядок подачі для СБУ, що їм заважає не розробляти порядок подачі для інших», - додають активісти.

А от що, ця норма може принести, припускають, так це чергову хвилю «чиновницького туризму в зону АТО». 2014, пригадують, так само чимало військових прокурорів так вирішували питання люстрації. Після візиту на Схід таких посадовців уже не звільняли. Хоча питань до таких відряджень було чимало.

Відео У НАЗК хочуть змінити умови декларування для силовиків, які перебувають в АТО

Працівники НАЗК розглядають можливість змінити умови декларування для чиновників-переселенців із зони АТО та силовиків, які перебувають у АТО із відрядженням. Подавати документи їм пропонують за спеціальною процедурою. Кажуть, аби захистити таких людей. Втім громадські активісти іншої думки. 

У НАЗК хочуть змінити умови декларування для силовиків, які перебувають в АТО

2014 ТСН показувала, як деякі із прокурорів у таких відрядженнях відвідували масажні кабінети чи дорогі ресторани. Що загроза повторення ситуації є, визнають і юристи. Адже закон виписаний аж надто загально.

«Наприклад, перебування людини у відрядженні. Наскільки воно може бути строковим чи безстроковим. Наприклад, якщо на перше квітня, коли треба подати декларації, особа перебуває у відрядженні, а 4 повернулася, то вона від декларування звільняється взагалі?», - дивується юрист.

У НАЗК натомість норму пояснюють бажанням захистити співробітників правоохоронних органів, які працюють в АТО. А щодо зауважень, то претензії мають і до тих, хто законопроект критикує. Мовляв, кілька тижнів той висів на сайті для обговорення, а пропозицій чи зауважень до цього проекту закону не надходило.

Втім, про ризики все ж обіцяють поговорити із чиновниками Міністерства оборони, Головного управління розвідки та Служби безпеки України.

«Ще гострої полеміки ці норми чекають в комітетах Верховної ради та безпосередньо на голосуванні», - запевняють чиновники НАЗК.

Що на «прогалини» документу зважать нардепи, сподіваються і антикорупціонери. Втім, не приховують, у законопроекті є й чимало інших норм, які можуть зробити декларування менш ефективним. І не факт, що народні обранці захочуть їх виправляти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції