Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НБУ заявив про коливання курсу гривні після рішення щодо денаціоналізації "ПриватБанку"

Різниця курсу гривні до долара склала 15 копійок.

На валютному ринку було зафіксоване коливання курсу гривні щодо іноземних валют. Причина - рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо денаціоналізації "ПриватБанку".

Про це на засіданні РНБО заявив глава Нацбанку Яків Смолій.

"Ми не можемо прогнозувати, як це вплине на курс, хоча певні коливання уже сьогодні були відчутні. Сьогодні різниця між ранком і закриттям міжбанківського ринку складала плюс 15 копійок у співвідношенні долар-гривня. Ми робимо все, щоб не допустити паніки і впливу інформаційного, який з'явився, на стабільність банківської системи".

Він додав, що рішення накшталт постанови Окружного адміністративного суду Києва можуть зруйнувати стабільність, яка була досягнута у попередні роки, тому НБУ звертатиметься до Міністерства юстиції, Вищої ради правосуддя, щоб переглянути рішення.

Нагадаємо, рішення про націоналізацію банку було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. 

Раніше Ігор Коломойський позов до суду пояснив тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є прициповим. "Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання", - резюмував він, додавши, що "нікуди не поспішає". 

Бізнесмен зазначив, що якщо судом буде встановлено, що націоналізація пройшла незаконно, то "ми будемо якось домовлятися, вирішувати або судитися". Він уточнив, що не обов'язково одразу йти до суду. "Мені незрозуміла позиція держави. Вони хочуть залишити собі Приватбанк? Нехай залишають. Мені не потрібен Приватбанк. Але там лежало два мільярди доларів капіталу. Нехай повернуть, і немає питань", - каже Коломойський.

ВідеоСуд вважає, що держава забрала "Приватбанк" необґрунтовано і з порушеннями

Таке рішення ухвалив окружний адміністративний суд Києва. Таким чином судді задовольнили позов бізнесмена Ігоря Коломойського. На їхню думку, процедура виведення "Приватбанку" з ринку відбулася з порушеннями. У НБУ з таким рішенням не погоджуються і вже заявили, що готують оскарження.  

Суд вважає, що держава забрала "Приватбанк" необґрунтовано і з порушеннями

Залиште свій коментар

Вибір редакції