"Не має права". Луценко розкритикував подання Зеленського про його звільнення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Глава ГПУ вважає, що нардепи залишать його на посаді.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав подання президента Володимира Зеленського про його звільнення з посади незаконним.

Про це він заявив у коментарі theБабелю.

"Президент не має права робити подання на моє звільнення. Щоб мене звільнити, потрібна моя заява або недовіра депутатів Верховної Ради", - сказав він.

На думку Луценка, у Раді не набереться голосів за його відставку.

Окрім цього, генпрокурор прокоментував оприлюднену причину для його відставки - відсутність юридичної освіти та процесуального досвіду.

"У мене чотири роки роботи в Міністерстві внутрішніх справ і пʼять років у Верховній Раді", - наголосив Луценко, уточнивши, що згідно з законом "Про прокуратуру" у генерального прокурора повинна бути юридична освіта або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше п’яти років.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський подав до парламенту кандидатуру міністра закордонних справ, а також знайшов причину для звільнення Луценка і вніс подання до Ради.

Згідно з проєктом постанови щодо звільнення генпрокурора, "Луценко Юрій Віталійович не відповідає встановленим Законом України "Про прокуратуру" вимогам до Генерального прокурора України, а тому не може перебувати на цій посаді, а його призначення на посаду відбулось із порушенням Конституції України та Закону України "Про прокуратуру".

Залиште свій коментар

Вибір редакції