"Не може бути таких порівнянь". У "Слузі народу" прокоментували лякалку Путіна про "Сребреницю на Донбасі"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Керівник партії пояснив, чому повернення кордону під контроль України не призведе до трагедії.

В Україні немає передумов для повторення трагічних подій у югославській Сребрениці, чим лякає президент Росії Володимир Путін у разі передання Україні контролю над ділянкою російсько-українського кордону до проведення виборів на окупованому Донбасі.

Про це заявив очільник партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко, пише Liga.net.

"Причина різанини в 1995 році в колишній Югославії - в етнорелігійних факторах. У нас же в Україні один народ - український. Він говорить різними мовами і діалектами, але це один український народ. У більшості (випадків) це одна віра або її відсутність. Ми чітко знаємо, ким ця ситуація інспірована, як вона виникла на Донбасі, і тому тут не може бути таких порівнянь", - наголосив він.

Відео Путін після повернення з Парижа погрожує українцям різаниною, як у Сребрениці

Це боснійське місто зажило лихої слави 1995, коли під час війни в колишній Югославії у нього увійшли серби та вбили 7 тисяч місцевих мусульман. Путіну ці події вочевидь припали до душі. Адже він уже вдруге, як і два роки тому, заявив, якщо Україна візьме під контроль кордон із Росією до проведення виборів на окупованих територіях Донбасу, почнеться Сребрениця.      

Путін після повернення з Парижа погрожує українцям різаниною, як у Сребрениці

Путін не вперше згадує Сребреницю, коли розмова заходить про передавання Україні контролю над кордоном. У жовтні 2017 року він сказав схоже під час виступу на дискусійному клубі "Валдай" у Сочі.

Боснійська Сребрениця у 1995 році стала місцем трагічних подій, коли населене мусульманами місто захопили боснійські серби. Після цього у місті було вбито близько семи тисяч осіб. У 2007 році Міжнародний трибунал кваліфікував дії сербів як "геноцид". Низка колишніх військових були визнані винними у співучасті в етнічних чистках і геноциді і засуджені до тривалих термінів ув'язнення.

Нагадаємо, раніше Путін заявив, що в разі передання Україні контролю над ділянкою російсько-українського кордону до проведення виборів на окупованому Донбасі станеться різанина як у боснійській Сребрениці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції