Не можу назвати його людиною. Солошенко розповів, як його "вели" до арешту в Росії

Звільнений з російського полону розповів, як його умовляли приїхати в Росію.

Колишній російський бранець Юрій Солошенко пояснив, чому поїхав у 2014 році до Росії і як його підставили.

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді".

"Я був директором заводу, постійно працював з Міноборони Росії. Це був наш єдиний замовник, тому що ми робили продукцію військово-технічного призначення, вироби, які експлуатувалися в Збройних Силах РФ", - згадав чоловік.

За словами Солошенка, якось йому зателефонував полковник російської армії, один із головних замовників, і попросив перевірити кондиційність придбаних виробів. Попри те, що чоловік збирався їхати із дружиною на лікування, він не зміг відмовити старому знайомому.

"Вони так наполягали: "Ну приїдь, на один день. Апаратура є. Приїдеш і поїдеш"… Я з Колеговим (керівник департаменту держоборонзамовлення ВАТ ''Роселектроніка'', який і викликав Солошенко в Росію – прим. ред.) працював 12 років, будучи директором. Хоча я навіть прізвище це вимовляти не хочу. Не можу назвати його людиною", - додав він.

Перші підозри у Солошенка з'явилися під час проходження паспортного контролю, коли він почув, як прикордонниця надиктовує комусь його паспортні дані телефоном: "Я зрозумів, що мене "ведуть". Я вже тоді здогадувався, що щось не те. Думаю: "Ну ось, ведуть мене. Ну і що? Я їду в простій сорочці, джинсах, босоніжках, три тисячі російських рублів в кишені і зворотний квиток".

У Москві Солошенка зустріли Колегов і екс-полковник Дем'янов, які відвезли чоловіка у свій офіс. Але щойно він зайшов у приміщення, як "за всіма правилами детективного жанру" до будівлі увірвались співробітники ФСБ.

"Обшукали, взяли два телефони, поклали в поліетиленовий пакет, дають: "Візьми свої телефони". Дивлюся, там з телефонами якісь папери лежать. Я кажу: "Це не моє". - "Ні, це ваше. Ви з ними їздили", - розповів Солошенко, додавши, що він досі не знає, що у них написано.

Як з'ясувалося, це були секретні документи – папери на системи С-300, які вже 40 років використовує українська армія, і комплектувальні робляться на київському заводі "Генератор", які нібито він збирався викрасти у Росії.

Після цього чоловіка відвезли до слідчого управління, де склали протокол затримання, а потім – до суду, де Солошенка вирішили на 2 місяці запроторити до ізолятора у "Лефортове", в одиночну камеру.

"Наступного дня супроводжують під конвоєм до слідчого управління. Потім мені опер каже: "Ви пишете ці клопотання, над вами всі сміються. Ми вміємо писати, ми все написали і обґрунтували правильно. Приймайте російське громадянство, і вас переведуть в статус свідка. Ми не за вами стежили, а за Колеговим. Ви ж знаєте, у нього така посада, він завжди під нашим наглядом був. Ви ніби як попутно", - переказав Солошенко, якого після відмови "просто закрили".

З київської лікарні мають виписати звільнених Солошенка та Афанасьєва

Солошенко вже заявив, що зробить все можливе для звільнення інших бранців, але перед цим поїде до родичів у Полтаву, аби долікуватися і трохи відпочити. Він щиро вдячний своїм рідним за підтримку і бажає вибачитись перед жінкою, що пішов на один день, а врешті зник на два роки. Афанасьєв же збирається поки залишитися у Києві. 

Нагадаємо, що раніше світ сколихнув дипломатичний скандал. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що РФ має відіграти критично важливу роль у тому, щоб покласти край конфліктові на Донбасі.

"Росія як постійний член Ради Безпеки ООН відіграє важливу роль у її роботі і у врегулюванні світових питань - від закінчення конфліктів на Україні та Сирії, до забезпечення прав людини і контролю за поширенням зброї масового знищення", - наголосив він.

Це обурило українських дипломатів, і в ООН оперативно виправили текст скандальної промови Пан Гі Муна про Росію-"миротворця". Оновлений варіант тесту оприлюднили на офіційному сайті відомства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: