Не можу назвати його людиною. Солошенко розповів, як його "вели" до арешту в Росії

Звільнений з російського полону розповів, як його умовляли приїхати в Росію.

Колишній російський бранець Юрій Солошенко пояснив, чому поїхав у 2014 році до Росії і як його підставили.

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді".

"Я був директором заводу, постійно працював з Міноборони Росії. Це був наш єдиний замовник, тому що ми робили продукцію військово-технічного призначення, вироби, які експлуатувалися в Збройних Силах РФ", - згадав чоловік.

За словами Солошенка, якось йому зателефонував полковник російської армії, один із головних замовників, і попросив перевірити кондиційність придбаних виробів. Попри те, що чоловік збирався їхати із дружиною на лікування, він не зміг відмовити старому знайомому.

"Вони так наполягали: "Ну приїдь, на один день. Апаратура є. Приїдеш і поїдеш"… Я з Колеговим (керівник департаменту держоборонзамовлення ВАТ ''Роселектроніка'', який і викликав Солошенко в Росію – прим. ред.) працював 12 років, будучи директором. Хоча я навіть прізвище це вимовляти не хочу. Не можу назвати його людиною", - додав він.

Перші підозри у Солошенка з'явилися під час проходження паспортного контролю, коли він почув, як прикордонниця надиктовує комусь його паспортні дані телефоном: "Я зрозумів, що мене "ведуть". Я вже тоді здогадувався, що щось не те. Думаю: "Ну ось, ведуть мене. Ну і що? Я їду в простій сорочці, джинсах, босоніжках, три тисячі російських рублів в кишені і зворотний квиток".

У Москві Солошенка зустріли Колегов і екс-полковник Дем'янов, які відвезли чоловіка у свій офіс. Але щойно він зайшов у приміщення, як "за всіма правилами детективного жанру" до будівлі увірвались співробітники ФСБ.

"Обшукали, взяли два телефони, поклали в поліетиленовий пакет, дають: "Візьми свої телефони". Дивлюся, там з телефонами якісь папери лежать. Я кажу: "Це не моє". - "Ні, це ваше. Ви з ними їздили", - розповів Солошенко, додавши, що він досі не знає, що у них написано.

Як з'ясувалося, це були секретні документи – папери на системи С-300, які вже 40 років використовує українська армія, і комплектувальні робляться на київському заводі "Генератор", які нібито він збирався викрасти у Росії.

Після цього чоловіка відвезли до слідчого управління, де склали протокол затримання, а потім – до суду, де Солошенка вирішили на 2 місяці запроторити до ізолятора у "Лефортове", в одиночну камеру.

"Наступного дня супроводжують під конвоєм до слідчого управління. Потім мені опер каже: "Ви пишете ці клопотання, над вами всі сміються. Ми вміємо писати, ми все написали і обґрунтували правильно. Приймайте російське громадянство, і вас переведуть в статус свідка. Ми не за вами стежили, а за Колеговим. Ви ж знаєте, у нього така посада, він завжди під нашим наглядом був. Ви ніби як попутно", - переказав Солошенко, якого після відмови "просто закрили".

ВідеоЗ київської лікарні мають виписати звільнених Солошенка та Афанасьєва

Нагадаємо, що раніше світ сколихнув дипломатичний скандал. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що РФ має відіграти критично важливу роль у тому, щоб покласти край конфліктові на Донбасі.

"Росія як постійний член Ради Безпеки ООН відіграє важливу роль у її роботі і у врегулюванні світових питань - від закінчення конфліктів на Україні та Сирії, до забезпечення прав людини і контролю за поширенням зброї масового знищення", - наголосив він.

Це обурило українських дипломатів, і в ООН оперативно виправили текст скандальної промови Пан Гі Муна про Росію-"миротворця". Оновлений варіант тесту оприлюднили на офіційному сайті відомства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: