Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Не "Нью-Васюки": Зеленський у Маріуполі переконував бізнес інвестувати у великі проєкти в Україні

Президент наголосив, що амбітні плани втілюватимуться в життя.

Платні, але нові дороги, вокзали, які здають в оренду, та залучення великого бізнесу для державних програм – такі масштабні плани мають українські урядовці. Разом із президентом вони зустрілися з інвесторами в Маріуполі, аби переконати їх вкладати кошти в ці проєкти, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Володимир Зеленський проїхався новою трассою – дорогу було реконструйовано у рекордні терміни. Це має стати прикладом спроможності відповідати за слова та переконати інвесторів у серйозності намірів влади. Будувати цю дорогу розпочали ще за попередньої влади, але фінішний ривок виявився по-справжньому вражаючим: 130 кілометрів ідеальної дороги менше, ніж за 70 днів.

Відео У Маріуполі відбувся інвестиційний форум

Платні, але нові дороги, вокзали, які здають в оренду, та залучення великого бізнесу для державних программ – такі масштабні плани мають українські урядовці. Разом із президентом вони зустрілися з інвесторами в Маріуполі, аби переконати їх вкладати кошти в ці проєкти.  

У Маріуполі відбувся інвестиційний форум

На зустрічі з інвесторами президент обіцяє змінити умови співпраці та знищити корупцію: "Почну з головного пріоритету – це рівні і єдині правила гри для всіх, для великого, середнього та малого бізнесу. І українського, і міжнародного". Зеленського уважно слухають більше 400 представників бізнесу, представники понад 70 компаній, два десятки офіційних іноземних делегацій на чолі з послами та міністрами. Таке представництво – невипадкове, адже йдеться про мільярди інвестицій.

"Два роки тому приїхали, куди б не зверталися – є українське прислів’я – палки в колеса встромляли. Та обманювали, звісно. І власник вирішив: неможна заходити, завеликі ризики. Зараз ми та наші друзі – ми спілкувалися – вони вірять і хочуть заходити на український ринок", - розповів представник турецької компанії Кемаль Мандіракі. "Ми дуже сподіваємось на запевнення нової влади. Дуже багато нових людей в президентському офісі, уряді, парламенті. Вони – нові, і ми сподіваємось, що вони прийшли з новими ідеями, а також віримо вашому президенту, який сказав, що працюватимемо чесно та з чистого аркушу", - каже посол Фінляндії в Україні Пяйві Лаіне.

Серед пріоритетів влади – дороги. За п’ять років посадовці обіцяють відремонтувати 24 тисячі кілометрів шляхів. Частину зроблять платними та віддадуть в концесію. Так само орендарям планують віддати вокзали та порти. "Бізнес не зацікавлений сам в себе красти – бізнес зацікавлений, щоби це розвивалося. І коли ми говоримо про концесії, то інвестор бере на себе чимало інвестиційних зобов’язань. Коли він їх не дотримується – актив повертається назад до держави", - пояснив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Фотогалерея Зеленський сподівається, що ЄБРР наростить інвестиції в Україну до 1 млрд євро на рік (3 фото)

Аби запевнити, що такі плани – це не "Нью-Васюки", представники ЄБРР підписують меморандуми: спочатку із прем’єром – по автошляхах, а згодом – із представниками регіонів. Перші результати співпраці влада обіцяє презентувати вже наступного року.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Залиште свій коментар

Вибір редакції