"Не обмін". У прикордонній службі прокоментували звільнення моряків в окупованому Криму та Україні

"Не обмін". У прикордонній службі прокоментували звільнення моряків в окупованому Криму та Україні

"Не обмін". У прикордонній службі прокоментували звільнення моряків в окупованому Криму та Україні

Фото: Держприкордонслужба України

В Україні вважають повідомлення про "обмін" спланованою комбінацією РФ.

Повідомлення російських ЗМІ про нібито обмін моряками не відповідають дійсності і є маніпулятивними.

Про це повідомили у прес-службі Державної прикордонної служби України.

"Сьогодні, 30 жовтня, на КПВВ "Каланчак" прибули члени суднокоманди "НОРД", громадянство України яких було встановлено під час розгляду адмінпроваджень у судах. Сім громадян України мали право повернутися додому на тимчасово окуповану територію до Криму і були оформлені на виїзд із материкової частини відповідно до чинного законодавства. Відносно цих членів суднокоманди немає обмеження у праві пересування", - йдеться у повідомленні.

Фото: Держприкордонслужба України

Водночас, додали прикордонники, окупаційна сторона в Криму відпустила сімох громадян України, яких за різних обставин затримала прикордонна служба ФСБ РФ в Азовському та Чорному морях за начебто незаконний вилов риби чи наближення до берегів анексованого півострова.

Окремо у прикордонній службі висунули припущення, що "обмін", скоріш за все, є спланованою комбінацією країни-агресора.

"Невідомо, з яких причин моряки "НОРДа" забажали поїхати додому саме сьогодні, адже вони це могли зробити ще декілька місяців тому. Їм могли погрожувати та тримати в посольстві РФ. А те, що окупанти відпустили затриманих громадян України, є природнім, оскільки їх нема в чому звинуватити", - додали у ДПСУ.

Своєю чергою уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова уточнила, що йдеться про 3 членів екіпажу судна "ЯМК-0041" Сергія Калиниченка, Олега Блока та Руслана Скрипника та 4 членів екіпажу судна "ЯОД 21-05" Олександра Лисенюка, Геннадія Онгурова, Олега Іващенка та В’ячеслава Івасенка.

"Хочу наголосити: це був не обмін. Моряки судна "Норд", які сьогодні також повернулися в Крим, вільно пересувалися територією України. Їх, на відміну від українців у Криму, ніхто не утримував", - резюмувала вона.

7 громадян, які незаконно утримувалися в Криму, повернулися в Україну! Зараз вони уже прямують додому. Мова йде про 3...

Опубликовано Людмилой Денісовой Вторник, 30 октября 2018 г.

Нагадаємо, 25 березня в українських водах Азовського моря прикордонники затримали судно з окупованого Криму, яке займалося рибальством під прапором Російської Федерації. Риболовецьке судно "Норд" перебувало за 15 миль від Обитічної коси і встигло наловити понад 5 тонн морепродуктів. Після затримання з'ясувалося, що судно прописане в окупованому Криму, а у рибалок були паспорти Російської Федерації, видані в Керчі. Український суд 30 березня заарештував судно "Норд", а Горбенка відправили під варту на два місяці з правом внесення застави.

Федеральна служба безпеки РФ зі свого боку відкрила кримінальну справу за статтею російського Кримінального кодексу "Викрадення судна повітряного або водного транспорту або залізничного рухомого складу".

10 квітня суд у Херсоні відпустив під заставу капітана судна "Норд" із окупованого Криму Володимира Горбенка. Того ж дня прокуратура АР Крим (підпорядкована Генпрокуратурі України) повідомила йому ще одну підозру - за ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Чоловіку загрожує до п'яти років позбавлення волі.

11 квітня у справі про незаконний вилов риби суд ухвалив запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Капітан має не полишати межі Херсона (у попередньому запобіжному було – Херсонська та Запорізька області, тобто йому звузили коло) та з'являтися на всі судові засідання та слідчі заходи.

4 травня так звані прикордонники окупованого Криму затримали українське судно, бо, мовляв, рибалки "незаконно добували камбалу у винятковій економічній зоні Росії". Згодом російська ФСБ звинуватила українців у знищенні понад 70 дельфінів в окупованому Криму.

12 травня прикордонна служба Федеральної служби безпеки РФ заявила про затримання ще двох українських рибалок в Азовському морі. Російські прикордонники повідомляють, що виявили маломірне судно з двома рибалками на борту. Вони нібито здійснювали незаконний видобуток риби, "зокрема двох особин червонокнижного осетра російського". У рибалок не було з собою документів, вони разом з судном доправлені в порт Єйська Краснодарського краю РФ "для встановлення особи і ухвалення процесуального рішення". 

Згодом суд в анексованому Криму заарештував капітана затриманого судна "ЯМК-0041" Віктора Новицького, йому загрожує до 5 років позбавлення волі. Пізніше стало відомо, що морякам затриманого судна не висували жодних звинувачень.

Повʼязані теми:

Наступна публікація