"Не поставили крапки в питаннях": Зеленський анонсував ще одну зустріч радників у "нормандському форматі"

"Не поставили крапки в питаннях": Зеленський анонсував ще одну зустріч радників у "нормандському форматі"

Зеленський і Єрмак також повідомили, що Червоний хрест матиме безперешкодний доступ на Донбас протягом вересня.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що буде ще одна зустріч радників у "нормандському форматі", адже на останніх переговорах 11 вересня, радники не встигли обговорити всі питання і поставити крапку в багатьох з них. 

Про це він повідомив 12 вересня на брифінгу в Одесі, куди він прибув з робочою поїздкою.

"Перше - була зустріч, це дуже важливо. Це означає, що тривають зустрічі в "нормандському форматі". І якщо зустрічаються радники, значить, буде плануватися зустріч лідерів у "нормандському форматі". Радники не обговорили всі питання і не поставили крапки в багатьох питаннях, тому буде ще одна зустріч радників", — сказав він.

Зеленський також додав, що за результатами зустрічі в Берліні 11 вересня, сторони домовилися про продовження і дотримання режиму тиші на Донбасі.

"Чи задоволені ми на 100 відсотків? Ні. Була бойова втрата, так. Але якщо ми йдемо до виконання Мінських угод, йдемо до миру на сході України, то перше і головне питання - це дотримання режиму тиші. Це означає, що наші хлопці не будуть гинути", - зазначив він.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що наступна зустріч може відбутися протягом кількох тижнів, також найближчого тижня відбудеться відеоконференція. 

"Уже з понеділка команди радників почнуть працювати між собою, готуватися. І наступна зустріч буде продовжена, я вважаю, протягом кількох тижнів", – сказав Єрмак.

Очільник ОП також зазначив: "Ми (українська сторона - ред.) отримали безспірну підтримку з боку всіх учасників нормандського формату щодо режиму припинення вогню, незважаючи на спроби його зірвати. На жаль, він не влаштовує не лише ворогів ззовні, але й ворогів, які протидіють цьому всередині країни". 

Також на зустрічі в Берліні був погоджений безперешкодний доступ Червоного хреста на непідконтрольні території на сході України протягом вересня. "Ми очікуємо, що це дуже прискорить процес обміну і повернення наших громадян", - додав Єрмак.  

Відео Єрмак назвав головне досягнення зустрічі в "нормандському форматі" 

Головним результатом переговорів радників у "нормандському форматі", які відбулися у Берліні 11 вересня, є домовленість про продовження режиму "тиші" на Донбасі. Також на зустрічі торкнулися практично всіх пунктів, які стосуються домовленостей лідерів "нормандської четвірки", досягнутих у Парижі. Які ще питання обговорили - керівник Офісу президента України Андрій Єрмак розповів у коментарі для ТСН.

Єрмак назвав головне досягнення зустрічі в "нормандському форматі" 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів