"Не все можна купити": правозахисниця вимагає ухвалити законопроєкт, що забороняє дискримінаційну рекламу Актуально

"Не все можна купити": правозахисниця вимагає ухвалити законопроєкт, що забороняє дискримінаційну рекламу

Фото: УНІАН

Наразі в Україні щороку фіксують сотні випадків розповсюдження реклами з ознаками дискримінації.

Необхідно ухвалити законопроєкт, який допоможе чітко провести межу між креативом та відвертим сескизмом чи дискримінацією. Відповідний документ уже зареєстровано у парламенті. 

Про це на сторінці у Facebook повідомила лідерка Жіночого руху "ЗА МАЙБУТНЄ" Ірина Суслова, яка разом з народним депутатом від депутатської групи "Партія "ЗА МАЙБУТНЄ" Дмитром Лубінцем також долучилася до розробки цього документа. 

За її словами, проєкт змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі №3427 на законодавчому рівні закріплює такі поняття, як "дискримінаційна реклама" та "дискримінаційна реклама за ознакою статі". А також – збільшує штрафи за повторне розповсюдження дискримінаційної реклами і дозволяє подавати на несумлінного рекламодавця до суду. 

"Транслюючи сексистські меседжі, що принижують жінку (а часто – і чоловіка) як особистість, зводячи роль людини до "естетичного доповнення" чи "аксесуару для привернення уваги", бренди по суті роблять свій внесок у знецінення людської гідності, транслюючи посил про те, що "все можна взяти чи купити". Наша ціль – пояснити суспільству, що сексизм у рекламі чи дискримінація це ненормально! Бо людина — не товар, а її почуття чи стан — не предмет продажу!", – коментує лідерка Жіночого руху “ЗА МАЙБУТНЄ” Ірина Суслова. 

Правозахисниця додає, що наразі в Україні щороку фіксують сотні випадків розповсюдження реклами з ознаками дискримінації. Зокрема, за останні два з половиною роки Держпродспоживслужба виявила 390 випадків розповсюдження такої реклами, а 84 рекламних оголошень було зупинено, виписано штрафів на понад 3,5 млн грн. 

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт №4174 про домашню працю, ініціаторами якого є депутати з групи "Партія "ЗА МАЙБУТНЄ". Документ пропонує нараховувати робочий стаж за виконання неоплачуваної доглядової праці для осіб із сімейними обов’язками, а також – на законодавчому рівні гарантувати права особам, яких наймають для виконання домашньої праці. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
588
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація