Не всі в Європі розуміють тонкощі трактувань Мінських домовленостей – Безсмертний

Москва весь час намагається на свій розсуд трактувати Мінські домовленості.

Москва увесь час намагається на свій розсуд трактувати Мінські домовленості. На Заході це розуміють, але не всі, зазначив у коментарі ТСН.ua представник України в політичній підгрупі на переговорах у Мінську Роман Безсмертний.

"Європа різна. В неї різношерстий естеблішмент. Так, є естеблішмент, який представлений носіями інтересів Кремля", - сказав він.

Разом із тим Роман Безсмертний зазначив, що президент Франції Франуса Олланд та федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, які безпосередньо беруть участь у переговорах і впливають на позицією ЄС, розуміють ці розбіжності.

"Участь цих осіб на зустрічах говорить про те, що вони досить серйозно і глибоко розуміють цю тему. Вони розуміють цю проблему. Особливо те, що Москва весь час намагається на свій розсуд трактувати Мінські домовленості", - зазначив Безсмертний.

За словами переговорника, "особливе" трактування Москвою Мінських домовленостей показав момент інтерв'ю президента РФ Володимира Путіна німецькому виданню Bild, в якому він говорить про те, що контроль над українсько-російським кордоном Київ отримає лише після змін у Конституцію, які надають "особливий статус" Донбасу.

"Квінтесенцією конституційних змін в Україні була Берлінська конференція, яка була ініційована, в тому числі, Нормандською четвіркою за участі президента Путіна. На цій конференції було чітко зазначено декілька тез. Теза №1: Конституція – це документ, який забезпечує стабільність. Вона діє повсюдно і це право українського народу визначати рамки Конституції через відповідні уповноважені органи, яким є Верховна Рада України. Конституція не може надавати як пріоритет чи перевагу повноваженням певного регіону. Більше того, Конституція – не той документ, через який певний регіон чи група осіб мають шантажувати абсолютну більшість населення в тому, щоб щось робити чи не робити. Виходячи з принципу стабільності, повсюдності і прав людини і формувались відповідні пропозиції внесення змін до Конституції. Коли і як це робити – це справа українського народу і уповноважених органів", - зазначив Роман Безсмертний.

Він наголосив, що Кремль своїм баченням Мінських угод намагається закласти в українську Конституцію все для того, щоб знищити цей принцип стабільності суспільства і державних органів влади. Це використовується як перший крок розривання України, а потім і європейської спільноти і ЄС.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін заявив про відмову повернути Україні контроль за українсько-російським кордоном на Донбасі до внесення змін у Конституцію. В інтерв'ю виданню Bild він сказав, що у Мінських угодах прописано, що відновлення повного контролю за державною межею здійснюється за умов проведення конституційної реформи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: