"Не за нашими спинами": у МЗС України прокоментували таємні перемовини кремлівського куратора Донбасу у Німеччині

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там зазначили, що знали про візит Козака до Берліна і також будуть проінформовані щодо результатів.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна заздалегідь знала про візит переговірника по Донбасу із Кремля Дмитра Козака до Німеччини. Він наголошує, що перемовини не тривали "за українською спиною".

Про це він розповів у коментарі "РБК-Україна".

За словами Кулеби, німецька сторона запросила Козака до Берліна через відсутність прогресу у виконанні Мінських домовленостей. Також причиною перемовин стала зміна українського представництва у ТКГ.

"Очевидно, що справа зрушиться з місця, якщо буде конструктивна взаємність з боку Росії. Тому і знадобилася берлінська зустріч. До речі, саме за цією логікою мій німецький колега міністр Маас (глава МЗС Німеччини, - ред.) зміг після моєї з ним розмови залучити до переговорів в нормандському форматі главу МЗС Росії Лаврова. Україна знала про цей візит Козака заздалегідь і буде знати про те, як він минув. У нас з партнерами діє правило - ми нічого не вирішуємо за спиною один одного. Тому ні про які ігри за нашою спиною не йдеться", - пояснив міністр.

Окремо він також подякував Німеччині за зусилля щодо залучення Росії до діалогу та пошуку рішень щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський затвердив новий склад української делегації на перемовинах ТКГ у Мінську. Після цього голова Офісу президента Андрій Єрмак уже двічі мав розмови із радниками лідерів "нормандської" четвірки – Франції, Німеччини та Росії.

Відео На засіданні ТКГ планують поговорити про припинення вогню та обмін полоненими

Засідання Тристоронньої контактної групи має відбутися вже сьогодні. Як і попередні кілька разів, в умовах карантину це відбудеться по відеозв'язку. Україна цього разу матиме розширене представництво. Зокрема у перемовинах візьме участь міністр з питань реінтеграції Олексій Рєзніков.    

На засіданні ТКГ планують поговорити про припинення вогню та обмін полоненими

Залиште свій коментар

Вибір редакції